İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Papaz isteyen papaz vermeye de hazır olmalıdır’

DUVAR- MHP lideri Devlet bahçeli ABD’nin Türkiyeli bakanlara yaptırım kararını sert bir dille eleştirdi

Son zamanlarda Türkiye-ABD ilişkileri sürekli irtifa ve itibar kaybıyla sarsıldığını söyleyen Devlet Bahçeli,  “ABD yönetimine hâkim olan dar kadrolu bir güruhun, devamlı falso yaparak defolu siyasi tasarruflara gömülmesi büyüyen tehlikeli husumetin ve tırmanan kirli hamasetin ulaştığı boyutları deşifre etmesi bakımından dikkat çekicidir. Dün ABD yönetimi yeni bir rezil ve riskli yaptırım kararını tüm dünyanın gözü önünde açıklamıştır.” dedi

Devlet Bahçeli, Söz konusu skandal yaptırım kararının hedefinin Türkiye olduğunu vurguladı. Bahçeli demecinin devamında şunları söyledi:

‘KARAR KEPAZELİĞİN SOMUTLAŞMIŞ HALİDİR’

İçişleri ve Adalet Bakanlarının yaptırım listesine alınmasını sert bir dille eleştiren Devlet Bahçeli, bu durumun kepazeliğin somutlaşmış hali olduğunu belirtti.
FETÖ ve PKK’ya karşı olağanüstü bir mücadele azmi gösteren bu iki bakanımızın ABD’deki (olmayan) mal varlıklarına el konulması, bu ülke
vatandaşlarıyla ticaret yapmalarının yasaklanması kararlaştırılmıştır. ABD yönetimini tesir altına alan karanlık zihniyetin halen görevlerini başarıyla yürüten iki bakanımız hakkında almış olduğu yaptırım kararları hukuken geçersiz, ahlaken çürük, esasen yok hükmündedir. Türk milleti emperyalizme kan veren Evanjelist komployu, Türk ve İslam düşmanlığına istikamet çizen Siyonist kumpas ve kuşatmayı müteneffir bir tavırla izlemektedir. Türkiye çadır devleti değildir. Türkiye aşiret yönetimi, muz cumhuriyeti değildir. Türkiye tehdit ve şantajlarla taviz koparılacak yeni yetme bir ülke hiç değildir. ABD yönetimi haddini çoktan aşmış, kırmızıçizgiyi çoktan geçmiş, hakkında şaibe ve şayiaların zirve yaptığı tartışmalı bir Papaz uğruna müttefiklik müktesebatını hiçe saymıştır. Geldiğimiz bu aşamada karşımıza çıkan tablo kaygı vericidir. 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerini hazmedemeyen melanet çevrelerin kriz ve kaosa davetiye çıkarmaları, ülkemizi uluslararası toplum nezdinde küçük düşürme çarpıklıkları elbette sonuçsuz kalmaya mahkûmdur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne resmen geçilmesiyle birlikte iç ve dış odakların eşgüdüm halinde Türkiye düşmanlığını ileri ve üst bir faza taşıma çabaları hiçbir alçak emele fayda sağlamayacaktır. Ülkemizin kuyusunu kazmaya çalışanlar, kazdıkları yere kendileri düşeceklerdir. Türkiye’yi siyasi, ekonomik ve diplomatik saldırılarla köşeye sıkıştıracaklarını zanneden yerli ve yabancı gafil ve hainler yine çuvallayacaklar, yine bozguna uğrayacaklardır. ABD’nin sözde yaptırım kararlarının asıl gayesi Cumhurbaşkanımız
Sayın Erdoğan ve onun şahsında Türkiye Cumhuriyeti’dir. İçişleri ve Adalet Bakanlarımızın hedef seçilmesi ise FETÖ ve PKK’nın başını ezme konusundaki gösterdikleri samimiyet, feraset, gayret ve cesarettir.

‘ERDOĞAN VE BAKANLAR YALNIZ DEĞİLDİR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iki bakanın yalnız olmadığının altını çizen Devlet Bahçeli,

“Parti olarak hükümetin ve devletin sonuna kadar yanında durduğumuz ve duracağımız herkesçe bilinmelidir.
Aynı siperdeyiz, aynı mevzideyiz, aynı kaderin mevkiindeyiz.En ufak geri adım felakettir. Türkiye’nin bölgesel etkinlik ve nüfuz sahasının genişlemeye başlaması, bağımlılığı reddeden iradesi, tarihin ve coğrafyanın sesine kulak vermesi emperyalizm canavarını doğal olarak ürkütmüş, dahası ürpermesine neden olmuştur.
Döviz silahını çekerek, yaptırım kozlarını masaya koyarak, darbe ve terör girişimlerini harekete geçirerek Türkiye’yi hizaya getirmeye çalışanlar tarih ve beşeriyet önünde mahcup ve mağlup olmaktan kurtulamayacaklardır.
Barbar hevesler beyhudedir. Türk milletine vahşi batı şartlarıyla mukabele edenler, çete mantığıyla müdahaleye kalkanlar Allah’ın izniyle yine püskürtüleceklerdir. Biz kovboy şapkasına değil, papaz külahına değil, Müslüman Türk milletinin ne dediğine bakarız, bakmaya da son neferimize kadar devam edeceğiz.
ABD Hazine Bakanlığı’nın sözde yaptırım kararlarına mütekabiliyet ilke ve esasları kapsamında aynen misillemede bulunulmalı, Türkiye’ye parmak
sallayanlara haddi bildirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

MHP lideri ABD yönetimine yönelik kınama mesajında “ABD yönetimi, casus papazı ısrarla istiyorsa, Türkiye’nin de bir hukuk devleti olduğunu aklından çıkarmayacaktır. Ülkemizin Pensilvanya’daki haini iade taleplerine adalet hatırlatması yapan ABD’nin, konu Papaz olunca takındığı kuru inadı maksatlıdır, alçak bir tertibin ispat ve iradesidir. Papaz isteyen papaz vermeye de hazır olmalıdır.” dedi.

F-35 savaş uçaklarının teslimatıyla ilgili yaşanan gerilimlerin yeni yaptırımlarla desteklenmesinin  iki ülke arasındaki diyalogların dinamitleyeceğini söyleyen Bahçeli ABD’nin aklını başına devşirmesi gerektiğini ifade ederek ülke yönetimin  Türkiye’yi hafife alacak şuursuz ve sorumsuz davranışlardan derhal vazgeçmesi gerektiğini vurguladı.  ABD yönetini ikaz ettiğini söyleyen  MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Yaptırım kararı kepazeliğin somutlaşmış halidir” dedi.


https://www.gazeteduvar.com.tr/politika/2018/08/02/papaz-isteyen-papaz-vermeye-de-hazir-olmalidir/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: