İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beyaz Rusya pasaportlu bir Ermeni Azerbaycan’ı ziyaret edip baba evine kadar ulaştı.

Rusya ve İsrail vatandaşı, ünlü blogger Aleksandr Lapşin, Facebook sayfasında bir video yayınladı. Bu videoyu hazırlayan kişi kendisini bir Ermeni olarak tanıtıyor ve Beyaz Rusya pasaportuyla nasıl Azerbaycan’ı ziyaret ettiğini anlatıyor.

Karabağ kaynaklı Artsakhpress.am haber ajansının aktardığı bilgiye göre, Lapşin kendi sayfasında şöyle yazdı: “İşte Azerbaycan’ı ziyaret edip Gence’de (Erm.- Gandzak) bulunan baba evine kadar ulaşan Beyaz Rusya pasaportlu bir Ermeni.”

Lapşin aynı zamanda okuyucularına Azerbaycan’ın ırkçı bir yaklaşımla Ermenilerin ülkeye girişini yasakladığını da hatırlattı. “Gence’ye ve o kişinin ebeveynlerine gelince, Ermeniler oradan Karabağ savaşı döneminde kaçmak zorunda kalmışlar ve onların evlerini Azeriler ele geçirmişler” diyerek açıklama yaptı. Azerbaycan istihbarat elemanları onun bir Ermeni olduğunu saptayamadılar ve sonuçta bu genç, güzel bir röportaj hazırlayıp geri dönmeyi başardı.

Lapşine göre, bu gencin hazırladığı kısa film, Azeri vatandaşlarının fakirliğini ve kötülüğünü, korkunç ölçülere varan Ermeni fobyasını ve casusluk hastalığını ortaya koyuyor. Azerbaycan’dan sonra bu genç Ermenistan’ı ve Karabağ’ı (Artsakh) da ziyaret etti.

Lapşin bunun büyük bir risk içerdiğini vurguluyor. Zira ona göre, sadece Gence’de yürüyüp Ermenilerin terk etmek zorunda kaldıkları evler hakkında soru sorması bile bu gencin daha tutuklanmadan öldürülmesine sebep olabilirdi. Lapşin, Azerbaycan’ın “kara listesini” kastederek, “Onur listemize bir kişinin daha ekleneceğini bekliyoruz” şakasıyla sözünü bitiriyor.


https://www.ermenihaber.am/tr/news/2018/07/10/Beyaz-Rusya-Ermeni-Azerbaycan/132832

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: