İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakanlar Ermeni üretimi bilgisayarlarla çalışacaklar

Ermenistan Cumhuriyeti bakanları, 4 Temmuz tarihinden itibaren yeni üretilen “ArmTab” bilgisayarlarla çalışacaklar. Konu hakkında Başbakan Nikol Paşinyan 4 Temmuz’da gerçekleşen hükümet oturumunda “Gördüğünüz gibi yaklaşımımız değişti ve bizler artık Ermeni üretimi bilgisayarlarla çalışacağız.” diyerek duyuruda bulundu.

Oturum, yeni araçlarla donatılan küçük salonda gerçekleşti. Sputnik Armenia sitesinin haberine göre, oturum salonlarının tamamının donatımı henüz bitirilmedi.

Nikol Paşinyan sözlerine şöyle devam etti: “Bu politik bir yaklaşımdır. Ermenistan’da yüksek teknolojinin gelişiminin bizler için öncelik olduğunu duyurmuştuk. Önceliğimiz sadece işletim sistemleri değil, bunun yanında üretimdir.”

Ayrıca Başbakan Paşinyan, Ermeni üretimi bilgisayarların Ulusal Meclis’te de kullanımının önerileceğini açıkladı. Ermenistan vatandaşlarına da önceliği Ermeni üretimi ürünlere vermeleri konusunda duyuruda bulundu.

Başbakanlık kadro yöneticisi Eduard Aghajanyan kişisel Facebook sayfasında bilgisayarların alımı için maddi bir harcama yapılmadığını, üretici firmanın tabletleri hükümete hediye ettiğini bildirdi.


https://www.ermenihaber.am/tr/news/2018/07/04/Bakanlar-Ermeni-%C3%BCretimi-bilgisayarlarla-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Facaklar/132610

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: