İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı Mesajı

Hatay Valisi Sayın Erdal Ata,  St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata, mesajında şu ifadelere yer verdi:
”Asırlardır bir ve beraber yaşadığımız, ilimizdeki hoşgörü ve kardeşliğin vazgeçilmezi Hristiyan hemşehrilerimizin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik ediyorum.
Vatandaşlarımızın karşılıklı hoşgörüsü ile her türlü inanç ve kültürün ahenk içinde yaşama imkânı bulduğu ilimiz, dünyadaki ender güzelliklerden birine ev sahipliği yapar. Karşılıksız sevginin en nadide şekli ile kim olduğuna bakmaksızın her zaman bu hoşgörüyü yaşatan ilimiz halkı, her kültür ve inancın bayram sevincini aynı coşku ile paylaşmaktadır.
Yüzyıllardır olduğu gibi bugün de hoşgörünün merkezi konumundaki ilimiz, bu müstesna özelliğinin verdiği güç ve dinamizmle dünya barışına örnek olmaya devam edecek; sergilediği bu ayrıcalıklı duruş ile daha huzurlu bir geleceğin kurulmasına ilham kaynağı olacaktır.
Bu düşüncelerle, Hristiyan hemşehrilerimizin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram nedeniyle dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten iştirak ediyor, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: