İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ajan Papazın karanlık yurdu

Diriliş Kilisesi Papazı Brunson, Konak 427 sokaktaki iki katlı binayı, mülteci yurdu olarak kullanıma sundu. Ama bu yurdun kapıları, Hristiyan olmayı kabul edenler ile terör örgütü sempatizanı olanlara açıldı

AJAN BRUNSON DOSYASI- METİN BURMALI

Türkiye’de sözde bir Kürt devletinin kurulması hedefi ile hareket ederek, Kürt kökenli Suriyelilerin ve doğu illerindeki vatandaşların Hristiyanlaştırılması için, terör örgütleri FETÖ ve PKK ile birlikte çalışan İzmir Diriliş Kilisesi papazı Andrew Craig Brunson ile ilgili çok özel bilgi ve fotoğraflara ulaşan Yeni Asır, yine bir ilke imza attı. Yeni Asır, bu kez Papaz Brunson’un, kilisede güvendiği bir isim üzerinden satın aldığı, Suriyeli mülteci yurdunu ortaya çıkardı. Brunson, Konak’taki iki katlı binayı, Hristiyan olmayı kabul eden ve terör örgütü sempatizanı olduğu belirtilen mültecilerin kullanıma sundu.

GİZLİ KAPAKLI SATIŞ

Binanın, papaz ile ilgili mahkemeye sunulan iddianamede adı geçen Koreli işadamının, yurtdışından gelen misyonerlerin hem konaklaması hem de dua etmesi için satın aldığı, dua evi olarak adlandırılan binanın hemen karşısında olduğu belirlendi. Konak 427 Sokak’ta bulunan yurtta, Brunson’un kilise cemaatine manevi oğlu olarak ilan ettiği, terör örgütü sempatizanı Mehmet Ö. ve Agid A. vasıtası ile, doğu illerinden ve Suriye’den İzmir’e gelen Suriyeli Kürtleri yerleştirdiği öğrenildi. Burada kalanların en büyük özelliğinin ise Suriyeli Kürt olmaları ve terör örgütüne de sempati duymaları olduğu iddia edildi. Kiliseye gelip giden, terör örgütü PKK sempatizanı Suriyeli Hristiyan mültecilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak ve bu kişilerin kilise ile bağlarını koparmalarının önüne geçmek için kullanımlarına sunulan iki katlı yurdun, Brunson’un talimatı ile kilise cemaatinden güvendiği bir isim tarafından satın alındığı iddia edildi.

KAMERALARLA İZLENİYOR

Yeni Asır’ın bulduğu söz konusu yurdun, Brunson hakkında hazırlanan iddianamedeki tanık ifadelerinde de adı geçen Koreli işadamının satın alıp Diriliş Kilisesi’nin kullanımına sunduğu tarihi binanın hemen karşısında olduğu tespit edildi. Koreli işadamının satın aldığı tarihi binada yurtdışı ve şehir dışından gelenlerin konakladığı ve sürekli dua ettiği öğrenildi. Şu an Çinlilerin kaldığı tarihi binanın hemen karşısındaki söz konusu yurtta ise sadece Kürt kökenli Suriyeli Hristiyanların kaldığı bildirildi. İki katlı evin pencerelerindeki panjurların sürekli kapalı olduğu gözlenirken, Diriliş Kilisesi’nin kullanımına sunulan tarihi binadaki gibi bu iki katlı binanın da güvenlik kameraları ile donatılması ve bina çevresinin 24 saat izlenmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

MANEVİ OĞLUNDAN YALANLAR

Koreli işadamı tarafından yurtdışı ve şehir dışından gelen turistlerin kalmaları için kilisenin kullanımına sunulan tarihi binaya zaman zaman Papaz Brunson’un manevi oğlu Mehmet Ö’nün de gittiği öğrenildi. Mehmet Ö’nün buradaki turistlere de aynı kilisedeki gibi terör propagandası yaptığı belirtildi. Mehmet Ö’nün her fırsatta bu turistlere PKK’nın terör örgütü olmadığı, gerek Suriye’deki gerekse Türkiye’deki Kürtlerin ezilip dışlandığı yönünde açıklamalar yaparak beyinlerini yıkamaya çalıştığı öğrenildi.

AKIL HOCASI ERMENİ BEDROS

Papaz Andrew Brunson’un kilisede tanışıp evlenmelerine izin verdiği ve bizzat nikahlarını kıydığı Ermeni asıllı yakın dostu Bedros M. ile eşi Handan M’nin üstü kapalı şekilde Mehmet Ö. gibi hem tarihi binada kalan turistlere hem Diriliş Kilisesi’ndeki vatansever Türk kökenli Hristiyanlara terör örgütü propagandası ve çeşitli sözlü baskılar yaptığı ileri sürüldü.

GÖLGESİNİ SEVMİŞ

Hatta Brunson’un uzun yıllardan beri tanıdığı, bir dönem Almanya’daki Hristiyan kilisesine hizmet eden Bedros M’den bazı konularda akıl aldığı da öne sürüldü. Brunson’un kilisedeki bir sohbet sırasında Bedros M’ye “Bedros senin gölgende dinlenmek beni çok mutlu ediyor. Ben senin konuşmalarından güç alıyorum” dediği de iddialar arasında yer aldı.


https://www.yeniasir.com.tr/gundem/2018/03/31/ajan-papazin-karanlik-yurdu

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: