İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Henrikh Mkhitaryan, 2017’de Ermenistan’ın en iyi futbolcusu olarak ödülünü aldı

Ermenistan Milli Futbol Takımı ile Londra “Arsenal”in üyesi Henrikh Mkhitaryan, Ermenistan’ın 2017 yılının en iyi futbolcusu olarak ödül aldı. Gazetecilere konuşan Mkhitaryan, “Birinci olmak, her zaman güzeldir. Bugün de bu ödülü büyük zevkle aldım. Gelecek yıllarda da, takım arkadaşlarıma saygılı kalmakla beraber yine birinci olmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.

Çocuklar için bir kahraman olmanın nasıl bir his yarattığı konusundaki soruya cevaben ise Ermeni futbol yıldızı, “Ben de çocuk oldum, bunun nasıl bir his olduğunu biliyorum. Benim de kahramanlarım vardı, ben de bazı futbolculara veya kahramanlara benzemek istiyordum. Bu çok büyük bir şereftir, çünkü çok önemli başarıların olduğunu, ülken ve takipçilerin için önemli birşeyler yaptığını gösteriyor. Çocukların kahramanı olmak, çok güzel bir şey” yorumunu yaptı.

Ermeni futbol yıldızı Henrik Mkhitaryan, kariyeri boyunca 8. kez (ve 7 yıl aralıksız) olarak Ermenistan’ın en iyi futbolcusu oldu. Yılın en iyi futbolcuları listesinde Mkhitaryan’ı, Ermenistan Milli Futbol Takımı’nın üyeleri Tigran Barseğyan ile Varazdat Haroyan takip ediyor.


https://www.ermenihaber.am/tr/news/2018/03/22/Henrikh-Mkhitaryan-Ermenistan-futbolcu/125758

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: