İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trump’a ‘Asuri-Ermeni-Rum soykırımını tanı’ mektubu

SEYFO Center ve Amerika’ı Evangelistlerin milyonlarca taraftarı olan kurumlarından “Susek Evangelistic Association”, ABD Başkanı Donald Trump’a Asuri-Süryani, Ermeni ve Rum soykırımını tanıması için mektup gönderdi.

Dr. Ron Susek ve Sabri Atman, Kurumları adına imzaladıkları mektupta ABD Başkanı Trump’ın öncülük etmesi ve devlet nezdinde, Asur-Süryani, Ermeni ve Rum soykırımının kabul edilmesini talep ettiler.

Mektupta, “Türkiye’nin NATO üyesi olması ve Amerika’nın stratejik ortağı olması, insan hakları konusunda taviz verilmesi anlamına gelmemelidir” denildi.

Ortak yazılan mektupta Susek ve Atman, 1915 soykırımının kabul edilmemesinin, Türkiye’deki soykırım zihniyetini canlı tuttuğunu ve bunun yeni soykırımlara açık kapı bıraktığını kaydetti. Susek ve Atman, bu durumu da Türkiye’ye zarar verdiğini kaydetti.

Mektupta, seçilmeden önce bir çok Amerikan devlet başkanı adayının, 1915 soykırımını kabul edeceklerine dair vaatlerde bulunmasına rağmen, seçildiklerinde sözlerinde durmadıkları hatırlatıldı. Ancak Başkan Trump’ın buna nokta koyması gerektiği ifade edilerek, Asur-Süryani, Ermeni ve Rum soykırımını kabul etmesi istendi.


https://anfturkce.net/dunya/trump-a-asuri-ermeni-rum-soykirimini-tani-mektubu-105259

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: