İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karabağlı çocuklardan Azerbaycanlı çocuklara yanıt: Düşmanımız değilsiniz! (video)

Son günler, Azerbaycan okullarından birinde ders sırasında öğretmenin çocuklara Ermenilere karşı nefret uyandırdığı ve Ermenilerin düşmanları olduklarını öğrettiğini gösteren video sosyal medyada büyük ilgi gördü. Azerbaycanlı öğretmenin çocuklara “Düşmanlarımız kim?” diye sorduğunda , öğrenciler “Ermeniler ve Ermenistan” diyorlar, öğretmen ise “Doğru, haklısınız” yanıtını veriyor.

Su videoya cevap olarak Artsakh (Dağlık Karabağ) İnsan Hakları Savunucusu’nun ofisi tarafından ilginç bir röportaj hazırlandı.

Cephe hattının öte taraftaki, Karabağ’lı çocuklarının Azerbaycan’a davranışını belirlemek amacıyla çekilen röportajda ilk okuldaki çocuklara aynı “Düşmanlarınız kim?” sorusu soruldu. Çocuklardan bazıları “Düşmanlarımız yok” diye cevaplarken çocuklardan biri “Düşmanım Örümcek Adam”, diğeri “Benimki ise dragon” diyerek çizgi kahramanlarını hatırladı.

Videoda, Dağlık Karabag İnsan Hakları Savunucusu, Azerbaycan’ın propaganda aracı haline gelen bu çocukların, nefretlerini ortadan kaldırmaları gerektiğine dikkat çekiyor.

Röportajda Karabağlı çocuklar Azerbaycanlı arkadaşlarına hitap ederek “Siz bizim düşmanımız değilsiniz”, “Biz sizin düşmanınız değiliz” çağrısını yapıyorlar.

Videoyu izlemek için tıklayın


https://www.ermenihaber.am/tr/news/2018/03/17/Karaba%C4%9Fl%C4%B1-%C3%A7ocuklar-Azerbaycan/125357

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın