İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Kervan 1915” 6 Ekim’de sinemalarda!

Kervan 1915 için geri sayım devam ederken, sette yaşanan bir kaza senaryoda değişikliğe sebep oldu. Katırcı Salim karakterini canlandıran ünlü oyuncu Murat Han çekimler sırasında attan düşerek parmağını kırdı. Özel doktoru sete çağırılarak eli alçıya alınan oyuncu için senaryoya da yeni bir sahne eklendi.

Yapım ekibi CGI teknolojisi kullanarak oyuncunun elindeki alçının dikkat çekmesini engellemeyi başarırken, Han’ın tüm sahnelerine uygulanan bu efektler yüzünden 100 Bin TL ekstra para harcandı.

I. Dünya Savaşı sırasında yaşanan Ermeni tehcirini insan öyküleri eşliğinde beyazperdeye taşıyan tarihi dram filmi “Kervan 1915”, başrollerine Murat Han, Ayşe Akın, İbrahim Kendirci, İpek Tuzcuoğlu, Fatih Ayhan, Ali Kemal Yılmaz ve Meriç Başaran gibi önemli isimleri yerleştiriyor. İsmail Güneş’in senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği film, Katırcı Salim’in mücadeleler vererek, insanları kayıp vermeden gidecekleri yere ulaştırmak için elinden geleni yapmasını konu ediniyor.

1915 yılının Haziran ayında Giresun’un meydanında 200 kişiden oluşan bir kafile eşyaları ortada bekleşmektedir. Ermeni kadınlar ve çocuklardan bu oluşan kafileyi, göç ettirmek için bir ihale düzenlenmiştir ve Katırcı Salim, Murat’ın önüne geçerek bu işi üstlenir. Topluluk bir kervan şeklinde Halep’e doğru yola çıkar. Kafilede yer alan Hayganuş adında orta yaşlarını süren bir kadınsa geride eşini bıraktığı Karadeniz’in bir avuç suyunu yanında götürmek ister ve kızı Suzan’a emanet etmiştir. Öte yandan savaş, göç yolunu tekinsizleştirmiş, işleri daha da zora sokmuştur. Yol dağlara doğru gittikçe yükselir ve kafiledeki çocuklar, hamile kadınlar sağlık sorunları yaşamaktadır. Üstüne bir de hava koşulları sertleşir. Tüm bu debdebenin içinde Suzan ve kafile sorumlusu Ahmet’in arasında beklenmedik bir kıvılcım yükselecektir…

“Kervan 1915” filmi 6 Ekim’de vizyona giriyor.

http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-80565/

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: