İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermenistan, Moskova’daki “Ordu 2016” askeri teknik konferansına katılacak

Ermenistan, Kazakistan, Beyaz Rusya ile Pakistan, “Ordu 2016” (Армия 2016) askeri teknik konferansında toplam 29 milli kuruluş temsil edecek. Rusya Savunma Bakanlığı bilim ve araştırma faaliyetleri genel müdürlüğü başkanı Aleksandr Mironov, konuyla ilgili açıklamada bulundu. Perşembe günü Avrupa, Yakın Doğu, Afrika ve Asya Asya -Pasifik Bölgesindeki 50’den fazla ülkenin yabancı askeri ataşeleriyle bir araya gelen Mironov, “5 Ermenistan’lı, 9 Beyaz Rusya’lı, 6 Kazakistan’lı ve  9 Pakistan’lı kuruluşun katılımıyla 4 ayrı milli serginin düzenlenmesi öngörülüyor.” ifadelerini kullandı.

6-11 Eylül tarihlerinde Moskova ilçesi Kubinka şehrinin “Patriot” Parkında yapılacak olan konferansın çalışmalarına ayrıca Almanya’dan, İsrail’den, İrlanda’dan, Çin’den, Malezya’dan, Tayland’dan, Fransa’dan ve İsviçre’den gelen kuruluşlar da katılmaya hazırlanıyor.
2016 yılda gerçekleştirilecek olan konferansa toplam 107 ülkenin davet edildiği öğrenildi. Bunlardan şimdilik 86’sı konferansa katılacaklarını bildirdi, 45 ülke etkinliğe bir resmi heyet gönderecek.
Kaynak:   Ermenihaber.am

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: