İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avrupalı milletvekili: “Görüşme masasına Karabağ katılmadan hiç bir müzakerenin anlamı olmayacak”

Avrupa Parlamentosu milletvekili Frank Engel, Sarkisyan-Putin-Aliyev buluşmasını değerlendirerek ”Azerbaycan ateşkes rejimine saygı duymalı, aksi takdirde Dağlık Karabağ konusunda herhangi bir müzakere sahnelenmiş bir törene dönüşüyor” şeklinde konuştu…Müzakerelere Dağlık Karabağ’ın da katılması gerektiğini dile getiren Avrupalı milletvekili ”Görüşme masasına Dağlık Karabağ katılmadan hiç bir müzakerenin anlamı olmayacak” dedi.

***
Avrupa Parlamentosu milletvekili Frank Engel, Sarkisyan-Putin-Aliyev buluşmasını değerlendirerek ”Azerbaycan ateşkes rejimine saygı duymalı, aksi takdirde Dağlık Karabağ konusunda herhangi bir müzakere sahnelenmiş bir törene dönüşüyor” şeklinde konuştu.
Engel’e göre Azerbaycan’ın var olan gerçeklerle yüzleşmeye hazır olmasına kadar, Dağlık Karabağ sorununun normalleşmesi konusunda bir ilerleme kaydedilmez.
Müzakerelere Dağlık Karabağ’ın da katılması gerektiğini dile getiren Avrupalı milletvekili ”Görüşme masasına Dağlık Karabağ katılmadan hiç bir müzakerenin anlamı olmayacak” dedi.
Kaynak:   Ermenihaber.am

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: