İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’li vekiller Ermenistan’dan gelen gazetecilerle görüştü

Sezgin Tanrıkulu ve Selina Doğan, Hrant Dink Vakfı tarafından düzenlenen “Türkiye-Ermenistan Gazeteci Diyalog Programı” kapsamında Türkiye’de bulunan bir grup Ermeni gazeteciyle görüştü.Diyalog programı nedeniyle Hrant Dink Vakfı’na teşekkür eden Tanrıkulu, “Hrant Dink öldürüldüğü gün İstanbul’daydım, otopsisine katılmak zorunda kaldım. Benim için büyük bir travmadır halen. Ancak kendisinin trajik biçimde katledilmesinin iki halk arasında bir köprüye vesile olması da gurur verici” dedi. Selina Doğan da heyettekileri Ermenice “Hoş geldiniz” diyerek selamladı.

***
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan gazetecilerin sorularını yanıtladı
Sezgin Tanrıkulu ve Selina Doğan, Hrant Dink Vakfı tarafından düzenlenen “Türkiye-Ermenistan Gazeteci Diyalog Programı” kapsamında Türkiye’de bulunan bir grup Ermeni gazeteciyle görüştü.
Diyalog programı nedeniyle Hrant Dink Vakfı’na teşekkür eden Tanrıkulu, “Hrant Dink öldürüldüğü gün İstanbul’daydım, otopsisine katılmak zorunda kaldım. Benim için büyük bir travmadır halen.
Ancak kendisinin trajik biçimde katledilmesinin iki halk arasında bir köprüye vesile olması da gurur verici” dedi. Selina Doğan da heyettekileri Ermenice “Hoş geldiniz” diyerek selamladı.
Milletvekilli olmasının Ermenistan’da yankı bulduğunu aktaran Doğan, “Umuyorum ki benim pozisyonum iki ülke arasındaki önyargıların kırılmasına, ilişkilerin güçlenerek artmasına vesile olur” diye konuştu.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: