İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sarkisyan:Haykazyan Üniversite faaliyetleriyle her Ermeni’ye gurur hissi veriyor

Beyrut Haykazyan Üniversite’nin (BHÜ) yarım asrı aşan yurtsever ve Ermeni değerlerini koruyan faaliyetleriyle her Ermeni’ye gurur hissi veriyor. Beyanat bugün 4 Kasım’da Haykazyan Üniv. rektörü Paul Haydostyan’ı kabulü esnasında cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’dan geldi. Cumhurbaşkanı buluşma başlangıcında Lübnan’da resmi statüye sahip tek Ermeni yükseköğretim kurumu olan Haykazyan Üniversitesi’nin 60. yaş gününü kutladı.


 Haykazyan Üniv. yarım asrı aşan faaliyetleriyle her Ermeniye gurur hissi verdiğini ifade etti. Sarkisyan, Dr. Haydostyan’ın BHÜ’ye ve Disaporada farklı eğitim kurumlarıyla ilişkilerin gelişimi işindeki şahsi katkılarını yüksek takdir etti, bu cumhurbaşkanının takdirine, sadece bu eğitim kurumunun değil toplumlararası bağların sıkılaşmasına da katkıda bulunmakta.
Sarkisyan, son yıllarda BHÜ’nün özellikle Erivan Devlet Üniversitesiyle işbirliğinin canlandığını, ancak Ermenistan’daki diğer kurumlarıyla da işbirliği, cumhurbaşkanının kanaatince önemli bir potansiyele sahip ve bunu tam anlamıyla kullanmak gerek.
Her iki taraf ta öğrenci değişim ve karşılıklı ziyaret programlarının gerçekleştirilmesinin önemini vurguladılar, bu Diaspora öğrencilerine EDÜ’de ve Ermenistan’daki diğer eğitim kurumlarında Ermeni ve Diaspora araştırmaları, Soykırım yanısıra Arap Araştırmaları konusunda , Ermenistan’lı öğrencilere ise seçilen alanda uzmanlık kabiliyetlerini geliştirme olanağı sağlar.
Cumhurbaşkanı Sarkisyan, eğitim kurumunun ihtiyaç duyulması halinde Ermenistan’ın BHÜ’ye destek olmaya hazır olduğunu belirtti.
Ermenistandan haberler – NEWS.am

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: