İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rum Yönetimi ile kilise arasındaki anlaşma garanti altına alınıyor

Rum Yönetimi ile Kilise arasında 1971 yılında imzalanan anlaşmanın garanti altına alınmasına ilişkin yasa tasarısının bugün Rum Bakanlar Kurulu’nda onaylanmasının beklendiği belirtildi. Rum Yönetimi ile kilise arasındaki anlaşma garanti altına alınıyor. Alithia gazetesi, Rum Yönetimi ile Kilise arasında 1971 yılında imzalanan anlaşmanın, Kilise’nin, devlete 15 bin dönüm arazi vermesi karşılığında, kırsal bölgedeki papazların maaşının devlet tarafından ödenmesini öngördüğünü anımsattı…Gazete ayrıca Kilise tarafından devlete verilen 15 bin dönüm arazinin,  2009 yılı fiyatlarıyla değeri 125 milyon Euro olan yüzde 79’unun KKTC’de bulunduğunu,  81 milyon Euro değerinde olan geriye kalanının ise Güney Kıbrıs’ta bulunduğunu belirtti.

***
Rum Yönetimi ile Kilise arasında 1971 yılında imzalanan anlaşmanın garanti altına alınmasına ilişkin yasa tasarısının bugün Rum Bakanlar Kurulu’nda onaylanmasının beklendiği belirtildi.
Alithia gazetesi, Rum Yönetimi ile Kilise arasında 1971 yılında imzalanan anlaşmanın, Kilise’nin, devlete 15 bin dönüm arazi vermesi karşılığında, kırsal bölgedeki papazların maaşının devlet tarafından ödenmesini öngördüğünü anımsattı.
Gazete, mevcut hükümet ile Kilise arasındaki uzun süre önceki istişarelerde, destek alan papazların sayısının belirlenmesi amacıyla kamu desteğinin verilmesi zemininin günceleştirilmesine karar verildiğini yazdı.
Gazete ayrıca Kilise tarafından devlete verilen 15 bin dönüm arazinin,  2009 yılı fiyatlarıyla değeri 125 milyon Euro olan yüzde 79’unun KKTC’de bulunduğunu,  81 milyon Euro değerinde olan geriye kalanının ise Güney Kıbrıs’ta bulunduğunu belirtti.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: