İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Soykırım 100. Yıl Etkinlikleri Ermenistan-Diaspora işbirliği yeni modelini şekillendirdi

100. Yıl Etkinlikleri koordinatörü Vigen Sarkisyan bu etkinlikler sayesinde  uluslararası toplum, uluslararası kuruluşlar, insan hakları sorunlarıyla ilgilenen Ermenistan’ın kamu ve sivil toplum kuruluşları uluslararası platformlarda Ermeni Soykırımı konusunu yüksek sesle dillendirdiklerin ifade etti. Sarkisyan şunları kaydetti: ʺErmenistan-Diaspora işbirliğinde kesinlikle  yeni modelini şekillendirdik. Ermenistan, Diaspora Ermenilerinin düşüncelerin harmanlandığı mekan olarak dönmek istedikleri bir eve dönüştü, burada farklı alanlarda başarılara ulaşmak mümkün.

***
Soykırım 100. Yıl Etkinlikleri Ermenistan-Diaspora işbirliğinde kesinlikle yeni bir modelin şekillenmesiyle sonuçlandı. Beyanat bugün 25 Eylül’de ¦Hatırlıyorum ve Talep ediyorum§ Çalıştay-Forumu esnasında Soykırım 100. Yıl Etkinlikleri koordinatörü Vigen Sarkisyan’dan geldi. Sarkisyan bu etkinlikler sayesinde  uluslararası toplum, uluslararası kuruluşlar, insan hakları sorunlarıyla ilgilenen Ermenistan’ın kamu ve sivil toplum kuruluşları uluslararası platformlarda Ermeni Soykırımı konusunu yüksek sesle dillendirdiklerin ifade etti (Fotoröportaj).
Sarkisyan şunları kaydetti:
ʺErmenistan-Diaspora işbirliğinde kesinlikle  yeni modelini şekillendirdik. Ermenistan, Diaspora Ermenilerinin düşüncelerin harmanlandığı mekan olarak dönmek istedikleri bir eve dönüştü, burada farklı alanlarda başarılara ulaşmak mümkün. Türkiye’de aydınlar, bir sivil toplum katmanının şekillendiğini gördük, bunlar  sadece kendi duydukları hikayelerin yer almasına hazır olduklarını değil, Tsitsernakaberd, Ermeni Soykırımı Müzesini vb. ziyaret ederek bu yönde pratik adımlara teşebbüs etiler ʺ.
Ermenistandan haberler – NEWS.am

Yorumlar kapatıldı.