İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hristiyan Vatandaşlardan Türk Bayraklı, Pankartlı Bayram Mesajı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde şehrin en işlek caddesinde bulunan kilise duvarına Türk bayrağı ve pankart asan Hristiyanlar, terör olaylarına karşı birlik ve beraberlik mesajı verdi. “Geçtiğimiz bayramlarda kilise duvarlarına pankart asarak,… Hatay’ın İskenderun ilçesinde şehrin en işlek caddesinde bulunan kilise duvarına Türk bayrağı ve pankart asan Hristiyanlar, terör olaylarına karşı birlik ve beraberlik mesajı verdi.

“Geçtiğimiz bayramlarda kilise duvarlarına pankart asarak, Müslümanların Ramazan ve Kurban Bayramlarını kutlayan Hristiyan Ortodokslar, son günlerde artan terör olayları nedeniyle şehit olan asker ve polisler için kilise duvarlarına dev Türk bayrağı astı. Şehrin en işlek caddesi olan Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan Ortodoks Kilisesinin ön duvarına asılan pankartta ise, ‘Kurban Bayramınızı kutlar, birlik ve beraberlik ve esenlik içerisinde nice Bayramlar dileriz’ ifadeleri yer aldı.
İskenderun Hristiyan Ortodoks Kilisesi Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Can Teymur, yaptığı açıklamada, “Ülkemizde birlik beraberlik, barış ve kardeşlik içerisinde yaşamak istiyoruz. Bu bağlamda şehit olan polis ve askerlerimize Allah’tan rahmet ailelerine de baş sağlığı diliyoruz. Artık ülkemizde insanlarımızın ölmesini, kan dökülmesini istemiyoruz ve barış istiyoruz. Bu vesile ile bu ülkede yaşayan halkımızın da Kurban Bayramını kutlarız.” şeklinde konuştu. CİHAN
Hristiyan vatandaşlardan Türk bayraklı, pankartlı bayram mesajı

Kaynak: CHA

Yorumlar kapatıldı.