İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Papa Franciscus: Ermeniler ölürken süper devletler nereye bakıyordu

Papa Franciscus 21 Haziran’da Turin’de icra edilen ayin esnasında Ermeni Soykırımına değindi, süper devletleri ataletle suçladı. II. Dünya Savaşı yıllarında istihbarat verilerinin Avrupa’da Yahudilerin, Hristiyanların, azınlık temsilcilerinin ölüm kaplarına yollandığını belirtmelerine karşın hiçbir adım atmadıklarını kaydetti… Ermenistan’ın büyük trajedisine ilişkin olarak Papa Geçtiğimiz asırda o kadar çok, milyonlarca Ermeni öldü. Süper devletler nereye bakıyordu? Onlar başka tarafa bakıyorlardı.

***
Papa Franciscus 21 Haziran’da Turin’de icra edilen ayin esnasında Ermeni Soykırımına değindi, süper devletleri ataletle suçladı. II. Dünya Savaşı yıllarında istihbarat verilerinin Avrupa’da Yahudilerin, Hıristiyanların, azınlık temsilcilerinin ölüm kaplarına yollandığını belirtmelerine karşın hiçbir adım atmadıklarını kaydetti Papa. Associated Press’in verdiği habere göre, Papa Franciscus Hazretleri, süper devletlerin kayıtsız kaldığı Stalin dönemi kamplarında işlenen cinayetleri de kınadı.
Papa Franciscus,  Auschwitz’e katarlarla insan nakillerini ima ederek  «Niçin demiryollarını bombalamıyorlardı?» dedi.
Ermenistan’ın büyük trajedisine ilişkin olarak Papa Geçtiğimiz asırda o kadar çok, milyonlarca Ermeni öldü. Süper devletler nereye bakıyordu? Onlar başka tarafa bakıyorlardı.
Ermenistan’dan haberler – NEWS.am

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: