İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’nin Ermeni Asıllı Milletvekili: Diaspora Düşman Gibi Gösteriliyor

CHP’nin Ermeni asıllı milletvekili Selina Doğan, “Bugüne kadar sergilediğimiz reaksiyonel tavırdan vazgeçip daha uzlaşmacı, Türkiye’deki Ermeni toplumu ve dünyanın dört bir yanına dağılmış 7-8 milyon kalmış Ermenileri, Ermenistan’daki nüfusu da nazara alarak yeni bir pozitif dil oluşturulması gerektiğini, bunu tartışabileceğimiz daha demokratik, pozitif bir ortamın sağlanması gerektiğini düşünüyorum. ‘Diaspora’ diye tanınan o insanlar düşman gibi gösteriliyor, o insanlar Anadolu’dan kopmuş, Anadolu’yu özlemle anan insanlar. Düşmanlaştırmadan, onların da taleplerini duygularını hesaba katarak daha barışçıl yöntemlerle bu konuya yaklaşılması gerek.” Selina Doğan’ın rozetini babası Yervand Özuzun taktı. (Ermeni asıllı değil, ERMENİ)

***
CHP’nin Ermeni asıllı milletvekili Selina Doğan, Meclis’teki ilk gününde diasporanın düşman gibi gösterildiğini söyledi. CHP’den İstanbul milletvekili seçildikten sonra mazbatasını alarak Meclis’e gelen Ermeni asıllı milletvekili Selina Doğan, kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilerin sorularına cevap verdi. Doğan, Diaspora’nın düşman gibi gösterildiğini söyledi.
“DÜŞMAN GİBİ GÖSTERİLİYOR”
“Sadece milletvekili değil, sadece Ermeni değil, farklı kamu görevlerinde de, örneğin Süryani bir hakim, Yahudi bir albay görmeyi de diliyorum” diyen Selina Doğan, sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik şu açıklamayı yaptı:
“Bugüne kadar sergilediğimiz reaksiyonel tavırdan vazgeçip daha uzlaşmacı, Türkiye’deki Ermeni toplumu ve dünyanın dört bir yanına dağılmış 7-8 milyon kalmış Ermenileri, Ermenistan’daki nüfusu da nazara alarak yeni bir pozitif dil oluşturulması gerektiğini, bunu tartışabileceğimiz daha demokratik, pozitif bir ortamın sağlanması gerektiğini düşünüyorum. ‘Diaspora’ diye tanınan o insanlar düşman gibi gösteriliyor, o insanlar Anadolu’dan kopmuş, Anadolu’yu özlemle anan insanlar. Düşmanlaştırmadan, onların da taleplerini duygularını hesaba katarak daha barışçıl yöntemlerle bu konuya yaklaşılması gerek.”
Selina Doğan’ın rozetini babası Yervand Özuzun taktı.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: