İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermeni halkının yaşadığı tarjediyi tanımak herkesin borcudur

Çalışma ziyareti çerçevesinde Fransa’da bulunan cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan bugün Nis Belediye Başkanı Christian Estrosi’le buluştu…Nis Belediye Başkanı Ermeni halkının yaşadığı trajedinin tanınmasının kendi kanaatince herkesin borcu olduğunu belirtti. Erivan ve Nis arasında olaşan ilişkiler ve işbirliği vesilesiyle memnuniyetini ifade etti.

***
Çalışma ziyareti çerçevesinde Fransa’da bulunan cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan bugün Nis Belediye Başkanı Christian Estrosi’le buluştu.

Estrosi, buluşmada Ermenistan’ı «Midem» Uluslararası Müzik Festivalinde görmekten onur duyduklarını ifade etti.
Başkan Sarkisyan samimi kabul için teşekkür etti, Nis’in Ermenistan’ın başkenti Erivan’la kardeş kent olduğunu, dost Fransa’nın Ermenistan ve Ermeni halkı için müstesna bir ülke olduğunu kaydetti.
Nis Belediye Başkanı Ermeni halkının yaşadığı trajedinin tanınmasının kendi kanaatince herkesin borcu olduğunu belirtti. Erivan ve Nis arasında olaşan ilişkiler ve işbirliği vesilesiyle memnuniyetini ifade etti. Nis Belediye Bşk. Yıl sonuna dek Erivan’ı ziyaret etmeyi planladığı, iki kent arasındaki dostluk bağlarını daha da pekiştirme, yeni işbirliği olanaklarını değerlendirme arzusunda olduğunu ifade etti.
Ermenistandan haberler – NEWS.am

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: