İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fatih Ayasofya’yı cami yaptı, bunlar 60 bin kilise açtı

Fatih Ayasofya’yı cami yaptı, bunlar 60 bin kilise açtı Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Meltem TV’de katıldığı Seçime Doğru programında AK Parti’nin Fetih kutlamasını değerlendirirken, “Fatih, Ayasofya’yı cami yaptı; bunlar 60 bin kilise açtı. Bu nasıl fetih kutlaması” diye konuştu (Adam (!) ya sayı saymayı bilmiyor ya da hiç sopa yememiş. Güler misin ağlar mısın? HYETERT)

YENİ MESAJ/İSTANBUL
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Meltem TV’de katıldığı Seçime Doğru programında AK Parti’nin Fetih kutlamasını değerlendirdi.
Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethettikten sonraki ilk işinin Ayasofya’yı camiye çevirmek olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, “Bu iktidar 60 bin kilise ev açtı. Yahu bu ülkede 60 bin tane Hıristiyan yok” dedi ve şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: “Sen bu kiliseleri kim için açıyorsun? Halbuki Fatih cennet mekan İstanbul’u fethettiği zaman en büyük fetih alameti olarak Ayasofya’yı camiye çevirmiştir. Şimdi bunlar kilise açarak ne demek istiyorlar. Acaba ‘Fatih İstanbul’u fethetti ama yanlış bir icraatta mı bulundu’ demek istiyorlar, yoksa ‘fetih, kiliseleri açmakla olur’ demek mi istiyorlar?”
Her şeyi sattılar
“Fatih İstanbul’u fethettiği zaman topraklar Türk milletinin hâkimiyetine geçti. Bütün kurum ve kuruluşlar Türklere ait oldu. Bize ait olan bu kurumlar bu iktidar döneminde maalesef ecnebiye peşkeş çekildi. Bu nasıl fetih kutlamasıdır, bu nasıl 3. Kuvay-i Milliye Harekâtıdır” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, AK Parti döneminde çıkarılan kanunlardan 3 tanesine dikkat çekti. İşte BTP liderinin dikkat çektiği o 3 kanun:
1) 18 Ocak 2007’de çıkan Türk Petrol Kanunu: Bu kanun ile birlikte milli petrollerimizi tamamen ecnebilere peşkeş çektiler. Bir sürü ecnebi petrol şirketi ülkemizde petrol çıkarıyor ve bizim bunlardan istifade etme hak ve yetkisine sahip değiliz. Fethedilmiş Türkiye’de petroller elimizden gitti.
2) 5 Haziran 2003’te doğrudan yabancı yatırımcılar için çıkan kanun. Bu kanunla bütün yabancı yatırımcıları Türkiye’de hak sahibi yaparak şirket kurmalarına, ticaret yapmalarına bu kanunla beraber imkân tanıdılar.
3) 26 Mayıs 2004’te çıkan Maden Kanunu: 2004 yılından buyana onlarca ecnebi şirketi Türkiye’deki madenlerimizi alıp memleketlerine götürüyorlar. Bunun işlemesini bile Türkiye’de yapmıyorlar. Madenler gitti, topraklar gitti, şirketler gitti, bankalar gitti yahu nasıl bir fetih kutlamasıdır. Bu nasıl bir Kuvay-i Milliye harekâtıdır.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: