İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermenistan’dan ‘soykırım’ kararı

Ermenistan Ulusal Meclisi, bugün aldığı kararla 1915-1923 yılları arasında Osmanlı topraklarında yaşanan Süryani ve Pontus katliamlarını soykırım olarak tanıdı…Meclis Başkan Vekili Eduard Sharmazanov karar sonrası Armenpress’e yaptığı açıklamada, “Ermenistan parlamentosu her gün yeni bir yasayı kabul etmiyor. Bu açıdan tasarının kabul edilmesi Pontus ve Süryani kardeşlerimizin huzurunda tüm soykırımların Ermenistan parlamentosu nezdinde mahkum edilmesi anlamına geliyor” dedi.

***
Ermenistan Ulusal Meclisi, bugün aldığı kararla 1915-1923 yılları arasında Osmanlı topraklarında yaşanan Süryani ve Pontus katliamlarını soykırım olarak tanıdı.
AGOS’un haberine göre tasarıda, 1915-1923 yılları arasında yaşanan Pontus ve Süryani katliamları “soykırım” olarak tanımlandı.
Meclis Başkan Vekili Eduard Sharmazanov karar sonrası Armenpress’e yaptığı açıklamada, “Ermenistan parlamentosu her gün yeni bir yasayı kabul etmiyor. Bu açıdan tasarının kabul edilmesi Pontus ve Süryani kardeşlerimizin huzurunda tüm soykırımların Ermenistan parlamentosu nezdinde mahkum edilmesi anlamına geliyor” dedi.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: