İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zaman şimdi de Ermeni soykırımı yalanını savunmaya başladı

Ermeni soykırımı yalanına karşı tavır sergilemesi ile tanınan Zaman’da köşe yazarlığı yapan Hollandalı siyasetçi Joost Legendijk, Türkiye aleyhtarı bir yazı kaleme alarak skandal ifadeler kullandı. Yazısında tam 14 kez ‘soykırım’ ifadesini kullanan Zaman yazarı Joost Legendijk, AK Parti Hükümeti’nin Çanakkale Destanı’nın 100. yıldönümü ile sözde Ermeni soykırımını perdeleme amacında olduğunu iddia etti.

***
17 Aralık darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ‘Özgür basın’ adı altında sürdürdüğü haince yayınlara bir yenisini daha ekleyen Zaman gazetesi, AK Parti Hükümeti’ni yıpratmak amacıyla Ermeni soykırımı yalanını da savunmaya başladı.
YENİAKİT.COM.TR – Pensilvanya sermayeli Okyanus Medyası’nın amiral gemisi Zaman gazetesi fikir anlamında akılalmaz dönüşünü sürdürüyor.
Ermeni soykırımı yalanına karşı tavır sergilemesi ile tanınan Zaman’da köşe yazarlığı yapan Hollandalı siyasetçi Joost Legendijk, Türkiye aleyhtarı bir yazı kaleme alarak skandal ifadeler kullandı.

Yazısında tam 14 kez ‘soykırım’ ifadesini kullanan Zaman yazarı Joost Legendijk, AK Parti Hükümeti’nin Çanakkale Destanı’nın 100. yıldönümü ile sözde Ermeni soykırımını perdeleme amacında olduğunu iddia etti.
ERMENİ GAZETELER BİLE BU KADARINA CESARET EDEMEZ
“24 Nisan’ın ufukta belirmesiyle birlikte, artık kaçacak yer kalmadı. O gün dünyanın dört bir yanında insanlar Ermeni soykırımını hatırlayacak.” cümleleri ile yazısına başlayan Legendijk’in Ermenistan gazetelerinde bile benzerine ender rastlanacak ifadeleri Türkiye’de yayın yapan bir gazetede sarf etmesi ‘bu kadar olur’ dedirtti.
Basın özgürlüğü kavramının arkasına saklanan Zaman’ın Türkiye aleyhtarı yayın politikasına bir yenisini daha eklediği ‘Dolaptaki ceset’ başlıklı yazı, gazetede hiçbir müdahele olmaksızın üstelik Çanakkale Destanı’nın 100. yıldönümünde yayınlanması tepkilere yol açtı. Legendijk’in sözkonusu yazısı gazetenin internet sitesinde hâlâ yer alıyor.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: