İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çiçek’ten Ermeni soykırımı çıkışı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Kanada’da Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda ermeni diasporasına sert çıktı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek Kanada’da Ottawa ve Montreal’deki Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi. Çiçek, ermeni soykırımı yalanına tepki göstererek “Bizim tarihimizde kara leke yok. Kim ne halt ederse etsin” dedi. (Sayın Başkan uzağa gitmeyelim, Dersim, Maraş, Sivas olayları da beyaz leke mi oluyor. HYETERT)

İşte Cemil Çiçek’in o açıklamaları:
Bir ülkede sayısı bir elin iki katı kadar bir Ermeni nüfusu var. Adamlar parlamentoya gidiyorlar, ‘Türkler bize soykırım yaptı hadi bir önerge verin’. Halbuki bizim orada 50 bin vatandaşımız, soydaşımız var. Oradaki 200 Ermeni bir araya geliyor, bir önergeyi verdiriyor, bizim 50 bin vatandaşımız bir araya gelip 500 kişilik bir dilekçe imzalatamıyor. Çünkü o dernek öyle bölünmüş, diğer dernek böyle bölünmüş. Sonuçta oradan karar çıkıyor ve biz de Türkiye’den geleceğiz ve iş işten geçtikten sonra ‘Yapmayın, etmeyin bu doğru değil’. Onun için bir araya gelmenizi, teşkilatlanmanızı istiyoruz. Görüşleriniz, kanaatleriniz, tercihleriniz başımız üstüne. Bu demokrasinin gereğidir, biz buna saygı duyarız. Ama ortak konular söz konusu olduğunda bunların hiçbirisi bir ayrışma sebebi olmamalı.”

DİASPORANIN KARALAMA KAMPANYASI
Ermeni diasporasının, tüm dünyada bir karalama kampanyası olduğunu anımsatan Çiçek, bunlar içinde de geçmişte almış olduğu kararlar nedeniyle Kanada gibi birkaç ülkenin önem arz ettiğini bildirdi.
“KİM NE HALT EDERSE ETSİN”
“(Karar alındı) denilerek burada kalınacak değil. Mutlaka yeni bir kısım teşebbüsleri, gayretleri olabilecektir. Biz tarihte yaşanmış bu olayların tüm yönleriyle ortaya çıkarılması noktasında her türlü teklife, her türlü çabaya varız. Biz arşivlerimizi açtık, başkaları da açsın. Bizim tarihimizde yüz karası olacak bir şey yok, bizim alnımız açıktır. Sabıkasız bir milletiz Allah’a şükür, bizim sabıkamız yok. Kim ne halt ederse etsin biz tertemiz bir milletiz.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: