İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Maritsa Küçük Davası Bu Gün

Hrant Kasparyan
İstanbul’un Samatya ilçesinde bir dizi yaşlı Ermeni kadına yapılan ve ağır şiddet uygulanan saldırıların birinde hayatını kaybeden Maritsa Küçük’ün öldürülmesine ilişkin davanın 13’üncü duruşması, 17 Şubat 2015 Salı günü Çağlayan Adliyesi, 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon’un, nefret cinayeti olabileceğine dair uyarıda bulunduğu davada, olay mahallinde ele geçirilen delillerde tespit edilen, Maritsa Küçük ve şüpheli sanık Murat Nazaryan’ın dışında, başka bir kişi ya da kişilere ait olduğu saptanan DNA profillerinin analizine dair rapor mahkemeye ulaştı.
Mahkemenin, raporun ardından elde edilen DNA profillerini emniyete göndererek, kayıtlı olan DNA örnekleriyle karşılaştırma yapılmasını istemesi bekleniyor.
Davada, Maritsa Küçük cinayetinin Samatya’da Ermeni kadınlara yönelik yapılan saldırılar kapsamında bir bütün olarak ele alınması, saldırıya uğrayan bir başka mağdur olan Sultan Aykar dosyasının da mahkeme tarafından dikkate alınması talep ediliyor.
Davaya ilişkin gözaltına alınarak tutuklanan şüpheli sanık Murat Nazaryan’ın, “Olayı gerçekleştiren faillerin yakalanmasını ben de istiyorum” dediği cinayetin ardındaki gerçeklerin ortaya çıkartılması ve aydınlatılması talebimizi bir kez daha dile getirmek için Çağlayan Adliyesi’nde bir araya geliyoruz.
17 Şubat 2015 Salı
Saat 10:30
Çağlayan Adliyesi – C Kapısı
İNSAN HAKLARI DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ
IRKÇILIK VE AYRIMCILIĞA KARŞI KOMİSYON

https://www.facebook.com/groups/628822900541782/

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: