İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yunan polisinde azınlık ve göçmen dönemi

Yunanistan Polis Memurları Federasyonu’nda konuşma yapan Panusis, “Çok kültürlü bir toplumda çok kültürlü bir polis gerekiyor. Daha önce dışlanan bu sosyal toplulukların Polis Teşkilatı’na dahil edilmesi gerekiyor. Özel bir demografiye sahip bir bölgede kamu güvenliğini sağlamak gerekiyorsa orada tam olarak ne olduğunu anlamalıyız” dedi. Panusis, Polis Teşkilatı’na alınacak göçmen ve azınlık mensubu oranının yüzde 5 olacağını belirtti. (Darısı başımıza. HYETERT)

***
Yunanistan Kamu Güvenliği Bakan Vekil Panusis: “Göçmenlerin ve azınlık mensuplarının Yunan Polis Teşkilatı’na alınmasına olumlu bakıyorum”
ATİNA (AA) – Yunanistan Kamu Güvenliği Bakan Vekili Yannis Panusis, göçmenlerin ve azınlık mensuplarının Yunan Polis Teşkilatı’na alınmasına olumlu baktığını söyledi.
Yunanistan Polis Memurları Federasyonu’nda konuşma yapan Panusis, “Çok kültürlü bir toplumda çok kültürlü bir polis gerekiyor. Daha önce dışlanan bu sosyal toplulukların Polis Teşkilatı’na dahil edilmesi gerekiyor. Özel bir demografiye sahip bir bölgede kamu güvenliğini sağlamak gerekiyorsa orada tam olarak ne olduğunu anlamalıyız” dedi.
Panusis, Polis Teşkilatı’na alınacak göçmen ve azınlık mensubu oranının yüzde 5 olacağını belirtti.
Yunanistan Polis Teşkilatı’nın yeniden yapılanması konusunun gelecek hafta gündeme geleceğini kaydeden Panusis, polis ve vatandaşın barışmasının önemli olduğunu kaydetti.
Yunanistan’da son yıllarda yabancı uyruklu kişilerin ve azınlık mensuplarının Polis Teşkilatı’na alınması ihtiyatla karşılanıyordu. Konu ilk kez 2005 yılında Polis Memurları Federasyonu’nun girişimiyle gündeme gelse de şu ana kadar sonuç alınamamıştı.
Kaynak: Haber Kaynağı

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: