İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkolog: Ankara’nın propaganda makinesi kendini tüketmiş durumda

Erivan Devlet Üniversitesi Doğu Bilimleri Fakültesi Dekan yardımcısı Türkolog Ruben Melkonyan: Türkiye’nin ileri sürebileceği tüm öneri ve hususların esasında tükenmiş olduğunu kaydetti. Erdoğan’ın iktidara geldiği zamandan bu güne aynı düşüncelerin tekrarlandığına dikkat çeken uzman ″Onların siyasi iradelerindeki anlamsızlığı 13 yıl esnasında  kendi siyasi retorikleri için yeni , hiç olmazsa düşünce-tuzak yaratamamaları kanıtlamaktadır. Sürekli tarihçiler komisyonu, arşivlerin açılmasından konuşulmakta; şimdi sıra anlamsız kutlama günleri ilan edilmesine ulaştı.

***
20 yıl esnasında Türk tarafının kullandığı retorik, öneri ve hususlar, Ankara siyasal sistemi ve propaganda makinesinin  ciddi kriz içinde olduğunu gösteriyor. Beyanat bugün 3 Şubat’ta Türkiye cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan’ın Gelibolu Savaşı yıldönümünün 24 Nisan’da kutlanmasına ilişkin düşüncesine değinen Erivan Devlet Üniv.  Doğu Bilimleri Fakültesi Dekan yard., Türkolog Ruben Melkonyan’dan geldi.
Türkolog, Türkiye’nin ileri sürebileceği tüm öneri ve hususların esasında tükenmiş olduğunu kaydetti. Erdoğan’ın iktidara geldiği zamandan bu güne aynı düşüncelerin tekrarlandığına dikkat çeken uzman ″Onların siyas iradelerindeki anlamsızlığı 13 yıl esnasında  kendi siyasi retorikleri için yeni , hiç olmazsa düşünce-tuzak yaratamamaları kanıtlamaktadır. Sürekli tarihçiler komisyonu, arşivlerin açılmasından konuşulmakta; şimdi sıra anlamsız kutlama günleri ilan edimesine ulaştı″ dedi.
Melkonyan sözlerinin devamında Çanakkale Savaşının 24 Nisan’la herhangi bir bağlantısı olmadığını kaydederek ″Bu savaşın yıldönümünün hep 18 Mart’ta kutlandığı bir gerçektir. İstanbul’da «Çanakkale 18 Mart» isminde bir üniverste faaliyet göstermekte. Sanıyorum bundan sonra üniversitenin adını «24 Nisan Üniversitesi» olarak değiştirmeleri gerekecek″ dedi.
Ermenistandan haberler – NEWS.am

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: