İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

18-20 Mart: Soykırım yıldönümü yönelik uluslararası medya forumu

18-20 Mart’ta Ermeni Soykırımının 100. Yıldönümüne yönelik «Ararat’ın eteklerinde» başlıklı uluslararası medya forumu gerçekleştirilecek. Bilgi 30 Ocak’ta Büyük Mezalimin 100. Yıldönümüne ilişkin Erivan Soykırım Müze-Enstitüsünde düzenlenen basın toplantısı esnasında Ermenstan Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Vigen Sarkisyan’dan geldi. Sarkisyan ″Şu anda bölgesel farklı komisyonlarla, farklı ülkelerden önde gelen medya kuruluşlarının katılımını temin amacıyla, çalışıyoruz. Etkinliklerin ana damarı 22-24 Nisan olacak. «Soykırım suçuna hayır» başlıklı uluslararası sivil ve siyasi forum gerçekleştirilecek ″ dedi.

Sarkisyan gerçekleştirilecek etkinliklerden 23 Nisan’da Özgürlük Meydanında yapılacak «System of a Down» Rock Grubu konserini andı. Grup bu konseri öncesinde aralarında Londra, Amsterdam ve Moskova gibi büyük kentlerin olduğu 16 kentte  Ermeni Soykırımının tanınması ve kınanması amaçlı «Wake the souls» (Ruhları uyandırın) konser turnesini gerçekleştirmekte.
24 Nisan akşamı Ermeni Soykırımını tanıyan ülklerden müzisyenlerin de aralarında bulunacağı bir senfonik konser gerçekleştirilecek. «Yeniden doğuş» başlığını tanıyan bu etkinlik 2015’i sembolize ederek saat 20:15’te başlayacak
Ermenistandan haberler – NEWS.am

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: