İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’li Vekil: Hristiyan ve Alevi Öğrenciler İçin İmam Hatip Mecburiyeti Büyük Bir Proje

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, hükümete “4+4+4 sistemi” üzerinden yüklendi. CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, hükümete “4+4+4 sistemi” üzerinden yüklendi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden takipçileriyle düşüncelerini paylaşan Akkiraz, “4+4+4 yasasına direncimize yetmez ama evetçilerle CHP dışındaki partiler sert tepki göstermişti. Hristiyan vatandaşa imam hatip buradan çıktı” değerlendirmesinde bulundu. Akkiraz, “Hristiyan ve alevi öğrenciler için imam hatip mecburiyeti büyük bir proje idi” ifadelerini kullanırken, CHP dışındaki sözde özgürlükçülerin dahil bu projenin parçası olduğunun altını çizdi.

“Bugün değişen okullar ve sistem için biz uyardığımızda “tabanımız dindar’ diye evet diyen sözde özgürlükçüler eseriniz ortada” vurgusu yapan Akkiraz, şunları kaydetti:
“AKP ve koltuk değneklerinin din üzerinden halkımızı ayırma, ayrıştırma, asimilasyon çalışmasına karşı duracağız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Yalan yok, din, ideoloji, politika, futbol hatta sanat bile insanı çirkinleştirebilir, yeter ki kişi çirkinleşmeye meyilli olsun. Halkımızın tüm kesimlerinden; özgürlüğe, emeğe, temel insan haklarına inanan herkesi bir araya getirmek ile başlayacağız. Ötekileştirmeyeceğiz. Kendimiz gibi olmayana saldırmadan, uzaklaştırmadan temel ilkelerde buluşacağız. Bunu 70lerde başarmıştık. Tekrar başaracağız. Yandaş medyaya, değiştirilen sisteme ve güç sevicilerine karşı; zalimin karşısında duracak milyonlar var. Tek beklentimiz özgürlük olacak.”

http://www.haberler.com/chp-li-vekil-hristiyan-ve-alevi-ogrenciler-icin-6409942-haberi/

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: