İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Van’da Ermenice tabela

DBP’li (Demokratik Bölgeler Parti’li) belediyelerin ‘Çok dilli yaşam’ çalışmaları kapsamında, Türkçe ve Kürtçe isimlerin tabelalarda kullanılmasından sonra şimdi de Edremit Belediyesi bir ilke imza atarak tabelalar ve yön levhalarına yazıları Ermeni alfabesiyle yazdırdı. Belediye Meclis kararıyla Edremit İlçe girişine Kürtçe, Türkçe, Ermenice ve İngilizce yazılı tabelayı diktiren DBP’li Belediye Başkanı Sevil Rojbin Çetin, amaçlarının Ermeni halkına yönelik halka empoze edilmeye çalışılan düşmanlığın kırılması olduğunu söyledi. (Sağ ol başkan, iyi ki varsınız. HYETERT)

***
Van’da DBP’li belediye Edremit Belediyesi ilçenin girişindeki tabelaya, ilçenin ismini Ermeni alfabesiyle yazdırdı.Osman Bekleyen/Van, (DHA)- VAN’da DBP’li (Demokratik Bölgeler Partisi) Edremit Belediyesi ilçenin girişindeki tabelaya, ilçenin ismini Ermeni alfabesiyle yazdırdı.
DBP (Demokratik Bölgeler Partisi)’li belediyelerin ‘Çok dilli yaşam’ çalışmaları kapsamında, Türkçe ve Kürtçe isimlerin tabelalarda kullanılmasından sonra şimdi de Edremit Belediyesi bir ilke imza atarak tabelalar ve yön levhalarına yazıları Ermeni alfabesiyle yazdırdı. Belediye Meclis kararıyla Edremit İlçe girişine Kürtçe, Türkçe, Ermenice ve İngilizce yazılı tabelayı diktiren DBP’li Belediye Başkanı Sevil Rojbin Çetin, amaçlarının Ermeni halkına yönelik halka empoze edilmeye çalışılan düşmanlığın kırılması olduğunu söyledi.
“AMAÇ ERMENİ HALKINA YÖNELİK DÜŞMANLIĞI KIRMAK”
Başkan Çetin, şöyle dedi: “Kürt halkının tarihte beraber yaşadığı Anadolu’nun kadim halklarından biri olan Ermeni halkıyla tarihsel, kültürel, toplumsal bir birlikteliğimiz var. 1915 Ermeni tehciri öncesinde Van ve Edremit Ermeni halkının en yoğun yaşadığı yerlerdi. Van’da Kürt halkıyla Ermeni halkı asırlarca kardeşçe yaşamıştır. Bunda dolayı, bölge illerinde devlet eliyle silinmek istenen Ermeni tarihi ve kültürünün yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Ayrıca Ermeni halkının anısına saygı gereği böyle bir çalışma yaptık.”DBP’li belediyelerin ‘Çok dilli yaşam’ çalışmaları kapsamında, Türkçe ve Kürtçe isimlerin tabelalarda kullanılmasından sonra şimdi de Edremit Belediyesi bir ilke imza atarak tabelalar ve yön levhalarına yazıları Ermeni alfabesiyle yazdırdı. Belediye Meclis kararıyla Edremit İlçe girişine Kürtçe, Türkçe, Ermenice ve İngilizce yazılı tabelayı diktiren DBP’li Belediye Başkanı Sevil Rojbin Çetin, amaçlarının Ermeni halkına yönelik halka empoze edilmeye çalışılan düşmanlığın kırılması olduğunu söyledi. Başkan Çetin, şöyle dedi:
VAN VE EDREMİT ERMENİ HALKININ YOĞUN YAŞADIĞI YERDİ
“Kürt halkının tarihte beraber yaşadığı Anadolu’nun kadim halklarından biri olan Ermeni halkıyla tarihsel, kültürel, toplumsal bir birlikteliğimiz var. 1915 Ermeni tehciri öncesinde Van ve Edremit Ermeni halkının en yoğun yaşadığı yerlerdi. Van’da Kürt halkıyla Ermeni halkı asırlarca kardeşçe yaşamıştır. Bunda dolayı, bölge illerinde devlet eliyle silinmek istenen Ermeni tarihi ve kültürünün yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Ayrıca Ermeni halkının anısına saygı gereği böyle bir çalışma yaptık.”
http://www.gercekgundem.com/yurttan-haberler/59030/vanda-ermenice-tabela

Yorumlar kapatıldı.