İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kilise, tarihi mekanların içi ve yol güzergahları temizlenmeye başlandı

Mardin’in Artuklu İlçe Belediyesi tarafından bugünden itibaren kentte bulunan cami, kilise, tarihi mekanların içi ve yol güzergahları temizlenmeye başlandı. Tarihi kentte bulunan 31 cami ve 11 kilise başta olmak üzere ana yoldan tarihi mekanlara giden bütün yol güzergahları tazyikli suyla temizleniyor. Artuklu Belediyesi Eşbaşkanları Sevinç Bozan ve Emin Irmak, kentin temiz yüzünü göstermek için kesif bir temizleme çalışmasına başladıklarını söyledi.

Eşbaşkanlar, temizlik çalışmasının amacına ulaşması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, ‘Özellikle bu aylarda tarihi yapılarımız, camilerimiz ve kiliselerimize ziyaretler yapılıyor. Yerli ve ecnebi turistlerin de yoğun bir akını var. Bu yapılarımıza giden yollar başta olmak üzere cami ve kiliselerimizde temizlik çalışması başlattık. Bu çalışmalarımız bugünden itibaren kentte bulunan bütün ibadethanelerimiz başta olmak üzere tarihi yapılara giden yollarda temizlik birimlerimiz tarafından temizleniyor. Bildiğiniz gibi Artuklu kentimiz arklı din, dil, kültür ve inançların bir arada yaşadığı bir yer. Tarihi kent olması itibariyle da henüz çok üzerinde durmamız gerekiyor. Bu konuda biz çalışmalarımızı temizlik üzerinden başlattık. Kentimizin temiz yüzünü göstermek için çalışmalarımız devam edecek’ dedi.

http://www.habercity.net/yerel/kilise–tarihi-mekanlar%C4%B1n-i%C3%A7i-ve-yol-g%C3%BCzergahlar%C4%B1-temizlenmeye-ba%C5%9Fland%C4%B1-h58398.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: