İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vatikan’da “Barış için Dua Zirvesi”ne doğru

Vatikan’da, Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus’un yarın ev sahipliği yapacağı tarihi zirveye katılacak 4 liderden biri olan Patrik, İtalya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden “La Repubblica”ya demeç verdi. “Roma’ya, ortak duanın olacağı bu önemli ana katılmak için geliyorum” diyen Patrik Bartholomeos, “Tanrı’nın desteği ile siyasete ve diplomasiye, barışa ulaşılması için yardım etmeliyiz” ifadesini kullandı.

***
Fener Rum Patriği Bartholomeos: “Tanrı’nın desteği ile siyasete ve diplomasiye barışa ulaşılması için yardım etmeliyiz”
ROMA (AA) – Fener Rum Patriği Bartholomeos, yarın Vatikan’da katılacağı “Barış için Dua Zirvesi”nde Papa ile barışa yardım etmek istediklerini belirtti.
Vatikan’da, Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus’un yarın ev sahipliği yapacağı tarihi zirveye katılacak 4 liderden biri olan Patrik, İtalya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden “La Repubblica”ya demeç verdi.
“Roma’ya, ortak duanın olacağı bu önemli ana katılmak için geliyorum” diyen Patrik Bartholomeos, “Tanrı’nın desteği ile siyasete ve diplomasiye, barışa ulaşılması için yardım etmeliyiz” ifadesini kullandı.
Papa’nın yeni girişiminden beklentisi sorulan Fener Rum Patriği, “Siyaset ve diplomasinin ne yazık ki kalıcı sonuçlara ulaşamadığı, çatışmadan geçen bölgede, barışı amaçlayan bir girişim” değerlendirmesinde bulundu.
Papa’nın evinde bir araya geleceklerini ve İsrail Cumhurbaşkanı, Filistin Devlet Başkanı ile birlikte herkesin Tanrı’ya dua edeceğini kaydeden Patrik, umutlarının ortak olduğunu belirterek, “İki sonuca ulaşmak gerekiyor. Birincisi Tanrı’nın bizi dinlemesi, ikincisi de Tanrı’nın yardımıyla somut sonuçlara ulaşılabileceğine dair Asya ve Avrupa’ya işaret vermesi” ifadesini kullandı.
Patrik Bartholomeos, dua zirvesinin amacının, siyaset ve diplomasinin sağlamayı başaramadığı barışa ulaşma konusunda destek vermek olduğunu vurguladı.
http://www.sansursuzhaber.com/vatikanda-baris-icin-dua-zirvesine-dogru-384195h.htm

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: