İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Birlikte Yaşamak” konseri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekar ve söz yazarlarının şarkı ve türkülerinden örneklerin sunulacağı “Birlikte Yaşamak” konseri, 2 Haziran’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak. Genel Sanat Yönetmenliği’ni Taşkın Savaş’ın yapacağı konserin sunuculuğunu Ayşe Egesoy üstlenecek. Konserin ilk bölümünde Şef Menahem Eskanazi’nin yönetimindeki Sinagog Maftirim Korosu, Şef Nişan Çalgıcıyan’ın yönetimindeki Akapella Korosu ve Şef Taşkın Savaş’ın yönetimindeki Yakarış Müzik Topluluğu, üç semavi dinden ilahiler seslendirecek.

***
– Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekar ve söz yazarlarının eserlerinden örneklerin sunulacağı konser, 2 Haziran’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak…
                                                          
– Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekar ve söz yazarlarının eserlerinden örneklerin sunulacağı konser, 2 Haziran’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak
– Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekar… ““Birlikte Yaşamak” konseri”… 
İSTANBUL (AA) – Farklı dini cemaatlere mensup koroların performanslarını yansıtacakları “Birlikte Yaşamak” başlıklı konser, 2 Haziran’da İstanbul’da gerçekleştirecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekar ve söz yazarlarının şarkı ve türkülerinden örneklerin sunulacağı “Birlikte Yaşamak” konseri, 2 Haziran’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak.
Genel Sanat Yönetmenliği’ni Taşkın Savaş’ın yapacağı konserin sunuculuğunu Ayşe Egesoy üstlenecek.
Konserin ilk bölümünde Şef Menahem Eskanazi’nin yönetimindeki Sinagog Maftirim Korosu, Şef Nişan Çalgıcıyan’ın yönetimindeki Akapella Korosu ve Şef Taşkın Savaş’ın yönetimindeki Yakarış Müzik Topluluğu, üç semavi dinden ilahiler seslendirecek. Makamsal birliktelik içerisinde koroların kendi dillerinden seslendirecekleri ilahilerle semah gösterisi de gerçekleştirilecek.
Konserin ikinci bölümünde seslendirilecek şarkı ve türkülerle farklı dinlerin, kültürlerin, dillerin asırlardır barış içinde yaşadığı İstanbul’un tarihi kimliği yansıtılacak.
Korolar ile Los Pasharos Sefaradis, Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekar ve söz yazarlarının eserlerinden seçkiler sunacak.
Konser, halka açık ve ücretsiz olacak.
http://www.haberahval.com/birlikte-yasamak-konseri.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: