İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermeni Kilisesi’nde Soma ayini

Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için Ermeni Partikhanesi’nin Kumkapı’daki kilisesinde ayin düzenlendi… Peder Antreas Ortaagopyan’nın yönettiği ayin sabah saatlerinde başladı ve yaklaşık 1,5 saat sürdü. Ayinde Soma’da hayatını kaybeden ve faciadan yaralı kurtulan işçiler için dualar edildi. Peder Antreas ayinin ardından yaptığı konuşmasında bugün bütün kiliselerde Soma için ayinler yapıldığını söyledi.

***
Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için Ermeni Patrikhanesi’nin Kumkapı’daki kilisesinde ayin yapıldı. Ayinde, hayatını kaybeden işçilerin ailelerine başsağlığı dilendi ve dualar edildi.

YARALI İŞÇİLER İÇİN DE DUA EDİLDİ
Peder Antreas Ortaagopyan’nın yönettiği ayin sabah saatlerinde başladı ve yaklaşık 1,5 saat sürdü. Ayinde Soma’da hayatını kaybeden ve faciadan yaralı kurtulan işçiler için dualar edildi. Peder Antreas ayinin ardından yaptığı konuşmasında bugün bütün kiliselerde Soma için ayinler yapıldığını söyledi.

”TÜM DUALARIMIZ MADEN İŞÇİLERİMİZ İÇİN”
Somalıların acılarını paylaştıklarını belirten Peder Antreas, “Bugün tüm kiliselerimizde dualarımız maden işçilerimiz için. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, ailelerine teselli diliyoruz. Allah rahmet eylesin” dedi.

http://www.ensonhaber.com/ermeni-kilisesinde-soma-ayini-2014-05-18.html

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: