İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kiliselerde madenciler için dua

Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasıyla ilgili taziye mesajı yayımlayan Türkiye Ermenileri Patrikliği, Pazar günü İstanbul’daki Ermeni kiliselerinde gerçekleştirilecek ayinlerde işçiler için dua edileceğini duyurdu.

Kiliselerde madenciler için dua
Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciası nedeniyle tüm camilerde yarın hutbe ve sela okutulacak. Faciada ölenler için Hristiyan dünyası da yasta.
Türkiye Ermenileri Patrikliği, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasıyla ilgili açıklama yaptı.
Patriklikten yayımlanan mesajda, kaza ve sonucunda yaşanan acıların herkesi yasa boğduğu ve derinden yaraladığı kaydedildi.
Kutsal Kitap öğretisinde, “Beden birçok üyeden oluşur, eğer bir üye acı çekerse bütün üyeler birlikte acı çeker” denildiğine atıf yapılan mesajda, şu ifadelere yer verildi:
“Acıların paylaşıldıkça hafifleyeceğine inanıyor, madenci kardeşlerimizin ve ailelerinin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Yüce Tanrı’dan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına Patriklik Makamı, Ruhani Meclisimiz ve tüm cemaatimiz adına başsağlığı, yaralılara ise acil şifa diliyoruz. Hala göçük altında bulunan kardeşlerimizin de bir an evvel ailelerine sağsağlim kavuşmaları için tüm kalbimizle dua ediyoruz.
Bu pazar İstanbul’daki tüm Ermeni kiliselerinde gerçekleştirilecek ayinlerde, Manisa Soma maden ocağında yaşanan elim kazada hayatını kaybedenler için Yüce Tanrı’dan rahmet, yaralanan işçiler için acil şifa ve göçük altında bulunanların salimen sevenlerine kavuşmaları için dua edilecek.”

http://wap.ntvmsnbc.com/Haber/Goster/25516042

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: