İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Buenos Aires’te Ermeni Soykırımı müzesi inşa edilecek

Arjantin başkenti Buenos Aires’te 40. uluslararası kitap sergisi devam etmekte. 40 fazla ülkeler arasında Ermenistan’ın da kendi standı var. 1 Mayıs’ta geleneksel olarak Ermenistan Cumhuriyeti günü  kutlanıyor… Ermeni Soykırımının uluslararası tanınması ve kınanmasına ve buna yönelik Arjantin iktidarının ele aldığı adımlara gelince Buenos Aires Belediye Meclisi’nin insan hakları ve kültürel çeşitliği sekreteri yardımcısı Claudio Arvruh,  soykırımın 100. yıldönümü arifesinde Buenos Aires Belediyesi’nin kararıyla şehrin  Palermo mahallesinde  Ermeni Soykırımı’nın müzesi inşaatı için bedava alanın tahsis edileceğini bildirdi.
***
Arjantin başkenti Buenos Aires’te 40. uluslararası kitap sergisi devam etmekte. 40 fazla ülkeler arasında Ermenistan’ın da kendi standı var. 1 Mayıs’ta geleneksel olarak Ermenistan Cumhuriyeti günü  kutlanıyor.
Ermenistan Dışişler Bakanlığı Basın dairesinin bildirdiğine göre Arjantin’deki Ermenistan Büyükelçiliği ve Ermeni Merkezinin desteğiyle 1600 ziyaretçinin hazır bulunduğu günün en önemli etkinliği yapıldı.
Ermenistan’ın Arjantin Büyükelçisi Vahagn Melikyan açılış  konuşmasında bulundu.  Buenos Aires Belediye Meclisi’nin insan hakları ve kültürel çeşitliği sekreteri yardımcısı Claudio Avruh ve Türk aydın, insan hakları savuncusu Ragıp Zarakolu da konuşmalar yaptılar.
Claudio Avruh, Arjantin’deki Ermeni Cemaatinin rolunu değerlendirirken ülkenin siyasi, toplumsal ve kültürel haytındaki değerli katkılarını önemsedi.
Ermeni Soykırımının uluslararası tanınması ve kınanmasına ve buna yönelik Arjantin iktidarının ele aldığı adımlara gelince Arvruh,  soykırımı’nın 100. yıldünümü arifesinde Buenos Aires Belediyesi’nin kararıyla şehrin  Palermo mahalesinde  Ermeni Soykırımı’nın müzesi inşaati için bedava alanın tahsis edileceğini bildirdi.
Ermenihaber.am
http://www.ermenihaber.am/?lang_id=1&news_=8&cur_news=672

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: