İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sırma Oran, Leylekian’a Karşı Açtığı Hakaret Davasını Kazandı

Sırma Oran’a yerel yönetime aday olabilmesi için sözde Ermeni soykırımını tanıma baskısı yapılmıştı. Leylekian, 2010’da France-Armenie dergisi ve internet sitesindeki yazısında Sırma Oran’ı Ankara’nın ajanı, inkarcılık politikasının sözcüsü olmakla suçlamış, insanlık dışı bir figür olarak tanımlamıştı. Sırma Oran, diyasporanın önemli ismi Laurent Leylekian’a açtığı hakaret davasını kazandı. Leylekyan İnkarcı dediği Oran’a 7 bin 500 Euro (yaklaşık 10 bin TL) ödeyecek. (Perincek’e destek çoğalıyor. HYETERT)

***
Paris Mahkemesi, Ermeni diyasporanın önemli ismi Laurent Leylekian’ın Sırma Oran’a yönelik söylediği İnkarcı sözlerine ceza verdi.
Paris Mahkemesi, Ermeni diyasporanın önemli ismi Laurent Leylekian’ın Sırma Oran’a yönelik söylediği İnkarcı sözlerine ceza verdi. Leylekian, Oran’a 7 bin 500 Euro (yaklaşık 10 bin TL) ödeyecek.
Sırma Oran’a yerel yönetime aday olabilmesi için sözde Ermeni soykırımını tanıma baskısı yapılmıştı. Leylekian, 2010’da France-Armenie dergisi ve internet sitesindeki yazısında Sırma Oran’ı Ankara’nın ajanı, inkarcılık politikasının sözcüsü olmakla suçlamış, insanlık dışı bir figür olarak tanımlamıştı. Sırma Oran, diyasporanın önemli ismi Laurent Leylekian’a açtığı hakaret davasını kazandı. Leylekyan İnkarcı dediği Oran’a 7 bin 500 Euro (yaklaşık 10 bin TL) ödeyecek.
Duruşmanın ardından konuşan Sırma Oran, Davanın sonucundan memnunum. Çünkü insanlara kim oldukları için değil, doğuşları itibari ile hakaret eden Laurent Leylekyan’ın aldığı ceza İnşallah diğerlerine de örnek olur ve başkalarına hakaret etmeden önce düşünürler dedi.
Sırma Oran’ın avukatı Charles Morel Kimse artık bu karardan sonra, bu kadar hafif ve rahat biçimde hakaret edemeyecek. Özellikle de Mahkeme Türk kökenli Fransız vatandaşlarının ikinci sınıf vatandaş olmadığını gösterdi. Nedeni ne olursa olsun, kimse kendisine hakaret edilmesini kabul edemez dedi.
Leylekyan, Sırma Oran’a 4 bin Euro tazminat, avukatı Charles Morel’e dava masrafı olarak 3 bin 500 Euro ayrıca, şartlı olarak ertelen suçu tekrar etmesi durumunda mahkemeye 2 bin 500 Euro ödeyecek.
Haber: Sırma Oran, Leylekian’a Karşı Açtığı Hakaret Davasını Kazandı
http://www.haberler.com/sirma-oran-leylekian-a-karsi-actigi-hakaret-4379765-haberi/

Yorumlar kapatıldı.