İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Patrik Kiril’den ateizm eleştirisi: “Ey insanlar, durun, biz o yoldan geçtik!

“Rusya Ortodoks Kilises Patriği Kirill, Noel nedeniye yayınladığı mesajda, “hıristiyan değerlerin ticarileştirilmesini” kınadı…Kirill, “Batı’da elitlerin genel eğilimi Hıristiyanlık ve din karşıtı. Biz atesit bir dönemden geçtik. Bütün dünyaya şöyle haykırmak istiyoruz: Ey insanlar, durun, bunun nasıl bir hayat olduğunu biz biliyoruz.”
(Patrik hazretleri bizim aslanları kızdıracak. HYETERT)

***
“Rusya Ortodoks Kilises Patriği Kirill, Noel nedeniye yayınladığı mesajda, “hıristiyan değerlerin ticarileştirilmesini” kınadı. Kirill, Batı’da bireylerin hıristiyan inancını açıkça dile getirmelerinin bile insan haklarını koruma gerekçesiyle ihlal edildiğini savundu. Patrik buna örnek olarak, TV’lerde spikerlerin ya da hastanelerde hemşirelerin boyunlarına haç takmalarının engellenmesini gösterdi.
Kirill, “Batı’da elitlerin genel eğilimi Hıristiyanlık ve din karşıtı. Biz atesit bir dönemden geçtik. Bütün dünyaya şöyle haykırmak istiyoruz: Ey insanlar, durun, bunun nasıl bir hayat olduğunu biz biliyoruz.”
Patrik Kirill, TV’de yaptığıkonuşamada da halkı “çevre temizliği” yapmaya davet etti ve “Eğer ülkemizi temizlersek, kendi içimiz de temizlenir” dedi.

Yorumlar kapatıldı.