İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sevan Nişanyan: Kaçsam zil takıp oynarlar

Kaçak inşaat yaptığı iddiasıyla 2 yıl hapis cezası öngören mahkeme kararı Yargıtay tarafından onanan Nişanyan önümüzdeki hafta cuma günü savcılığa giderek teslim olacağını açıkladı. Hakkında açılan davalardan toplam 21 yıl hapis cezası istendiğini belirten Nişanyan, şunları söyledi: “Beni 21 sene yatırmaya cesaret edeceklerini tahmin etmiyorum. Bari, ‘Bir, iki yıl yat’ diyorlar. Memleketten kaçsam zil takıp oynayacaklar, rahat edecekler. Ama kaçmayacağım. Daha yapacak çok işim var.” (Sayın Nışanyan’a geçmiş olsun diyor, en kısa zamanda bu haksızlığın düzetilmesini bekliyoruz. HYETERT.)

***
Türkiye’nin turistik köylerinden Şirince’de yaptırdığı binalar, kaya mezarları ve kule nedeniyle zaman zaman gündeme gelen yazar Sevan Nişanyan, bir kez daha hapis cezası ile karşı karşıya kaldı.
“SAVCILIĞA GİDİP TESLİM OLACAĞIM”
Kaçak inşaat yaptığı iddiasıyla 2 yıl hapis cezası öngören mahkeme kararı Yargıtay tarafından onanan Nişanyan önümüzdeki hafta cuma günü savcılığa giderek teslim olacağını açıkladı. Hakkında açılan davalardan toplam 21 yıl hapis cezası istendiğini belirten Nişanyan, şunları söyledi: “Beni 21 sene yatırmaya cesaret edeceklerini tahmin etmiyorum. Bari, ‘Bir, iki yıl yat’ diyorlar. Memleketten kaçsam zil takıp oynayacaklar, rahat edecekler. Ama kaçmayacağım. Daha yapacak çok işim var.”

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: