İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir Ermeni bir Türk elele rekor kırdı

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 43 saat aralıksız el sıkışan Türk aktör Deniz Barış ile Yerevan Pantomim Tiyatrosu oyuncusu Oganes Acinyan dünya rekorunu kırdı. 6 Aralık Cuma günü Kür nehri kıyısındaki Rike Parkı’nda saat 18.40’ta başlayan tokalaşma, tam 43 saat sonra saat 13.40’ta sona erdi. Tokalaşma sırasında Barış ve Acinyan, parktaki açık hava tiyatrosunun sahnesini gezdi, bazen sahnedeki sandalyelere oturdu, eylem organizatörlerin ikram ettiği çikolataları yedi, çay içti.

Bazı Ermeni, Türk, Gürcü ve Rus sivil toplum kuruluşların girişimi üzerine yapılan eylemde, Organizatörler ve katılımcılar, eylemi “Ermenistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin tonunu değiştirmek” amacıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.
43 saat aralıksız el sıkışarak Dünya rekorunu kıran Barış ve Acinyan, “Ermenistan ve Türkiye arasındaki tarihsel çatışmanın iki halk temsilcilerin iletişimine engel olmadığı” açıklamasını yaptı.
EYLEMİN GÜRCİSTAN’DA YAPILMASINA KARAR VERİLDİ ÇÜNKÜ…
Eylem organizatörleri, ITAR-TASS haber ajansına yaptıkları açıklamada, vatandaşların iki ülke arasında gidip gelmek için Gürcistan’ı kullanmaları gerektiğinden etkinliğin de burada yapılmasına karar verildiğini belirtti.
Bugünkü rekorun Guinness Rekorlar Kitabı’na dahil edilmesi için video görüntüler dahil eylem hakkında tüm bilgiler ilgili kuruma gönderilecek.
El sıkışmada bir önceki rekor, 2011 yılında New York’ta iki Nepal vatandaşının 42 saat 35 dakika boyunca el sıkışmasıyla kırılmıştı.
Odatv.com

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: