İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bahçeli’den ‘Türk diye bir ırk yoktur’a tepki

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Aktay’ın “Türk diye bir ırk yoktur” sözlerine sert tepki gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bu sözler Türk milletine en ağır küfürdür” dedi. Bahçeli, hiç kimsenin “Türk yoktur” diyemeyeceğini belirterek, ”diyenin de belasını mutlaka bulacağını, yediği içtiğinin boğazına düğümleneceğini, hak ettiği cevabı en yakın zamanda Türk milletinden alacağını” savundu.

***
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Aktay’ın “Türk diye bir ırk yoktur” sözlerine sert tepki gösteren MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bu sözler Türk milletine en ağır küfürdür” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir toplu açılış töreninde konuştu.
30 Mart 2014’de yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’ne tam 120 gün kaldığını ifade eden Bahçeli, bu seçimlerin Türkiye açısından hayati önem taşıdığını dile getirdi. Bu seçimlerin, ülkenin geleceğini şekillendireceğini belirten Bahçeli, sadece, belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarlarının seçilmeyeceğini, Türk milletinin varlığı ve birliği, Türkçe, vatan ve bayrağın, milli varlık, kimlik ve hakların oylanacağını savundu.
Bahçeli, ”seçimlerde hükümetin tamamen iflas etmiş iç ve dış politikasının” değerlendirileceğini söyleyerek, “Devletimizin akıbeti belli olacaktır. Ya yurdum diyeceğiz, ya yutulmaya razı olacağız. Ya ülkem diyeceğiz, ya topraklarımızın üleşilmesine göz yumacağız. Ya bütünlük diyeceğiz, ya bölünmeyi sineye çekeceğiz. Ya Türkiye ve Türk milleti diyeceğiz ya da tükenmeye, dağılmaya ve parçalanmaya katlanacağız” ifadelerini kullandı.
Sandık başına gidenlerin, ”milletin adını küllemeye ve köreltmeye çalışanlara” mesaj vereceğini ifade eden Bahçeli, “Türklüğe alerji duyanlara, milli mevcudiyet ve mirasa düşmanlık besleyenlere safınızı ve tarafınızı ispatlayacaksınız. Yolsuzluğa, yoksulluğa ve yozlaşmaya karşı tavrınızı ve iradenizi belirteceksiniz” diye konuştu.
Bahçeli, Sevr’i diriltmeye çalışanların, güncellenerek tekrar gündeme oturduğunu savunarak, “Türkiye’yi bölmeyi ve etnik temelde çözmeyi amaçlayan küstahlar, yeniden gün yüzüne çıkmış, tarihi hesapları masaya çıkarmış, mevki ve makam sahibi olmuşlardır. Başbakan, pazarlığı çözüm görmüş, Oslo’dan İmralı’ya kadar PKK’yı meşrulaştırma ve masum gösterme arayışına girmiştir. Analarımızın gözyaşını kullanmış, hain niyetleri, türlü musibetleri alenileştirmiştir” dedi.
Türk milletinin, “94 yıl önceki karanlık günlere paldır küldür gittiğini” iddia eden Bahçeli, şunları kaydetti:
“Başbakan ve hükümeti, milli ve manevi değerlerimize suikast düzenlemek için olmadık iftira, tezvirat ve karanlık kampanyalardan istifadenin peşindedir. Türkiye, sanki ikinci Mondros Mütarekesi’ni imzalayan savaş mağlubu, yenilmiş, teslim alınmış ve her tarafından kuşatılmış bir ülke görüntüsündedir. Başbakan Erdoğan azıtmış, aklını yitirmiş, kontrolü kaybetmiş, her değerimizi darbelemiş ve damgalamıştır. Türk milletini inkar eden Başbakan ve zihniyetidir. Terörist affını hayal, yıkımı proje, Kürdistan’ı vizyon, çözülmeyi misyon, parçalanmayı hedef, bin yıllık hukuku bozmayı marifet gören Başbakan ve zihniyetidir. Bölücülere Türkiye’yi vaat eden, Barzani’ye şefkat ve dostluk eli uzatan Başbakan ve zihniyetidir. PKK’ya gelince kuzu gibi olan, hak arayanlara, demokratik itirazını gösterenlere ve muhalif duranlara gelince şahinleşen Başbakan ve zihniyetidir. Türklüğü yok sayan ve hatta daha ileri giderek Türk diye bir şey yok deme ahlaksızlığını ve rezilliğini diline dolayan da Başbakan ve zihniyetidir.”
”Türklüğün, tarihten dahi silinme, dünyadan kazınma, medeniyet kulvarından sökülüp atılma çabalarının” sıradan hale geldiğini öne süren Bahçeli, “Türk milletini 36 parçaya ayırma çabaları yetmezmiş gibi, şimdi de ‘aslında Türk diye bir şey yoktur’ noktasına gelinmesi felakettir, hüsran vericidir ve milletimize en ağır küfürdür. Zalimler koalisyonu bile bu kadarını yapamamıştır. Yedi düvel başımıza üşüşmüştür de bu kadarına bile cesaret edememişlerdir. PKK’lı hainlerin aklına bile bu denli bir kara çalma gelmemiştir” diye konuştu.
‘SEVR HAYALLERİ DİRİLDİ’
Bahçeli, hiç kimsenin “Türk yoktur” diyemeyeceğini belirterek, ”diyenin de belasını mutlaka bulacağını, yediği içtiğinin boğazına düğümleneceğini, hak ettiği cevabı en yakın zamanda Türk milletinden alacağını” savundu.
Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın “petrol sözünü aldığını ve Kürdistan’ı tanıdığını” öne sürerek, “Petrol sözünü almış, Sevr hayallerini diriltmiştir. Daha da acıklısı petrol sözünü almış, Türkiye’yi satmıştır. Boru hattı kurulması için imza atmış, milli hedefleri yabana atmıştır. Esad’a köpürmüş, Maliki’ye atmış tutmuş, Sisi’ye teneke gürültüsü yapmış, Perez’e one minute mizanseniyle sataşmış ama sıra Obama’ya gelince el pençe divan durmuş, söz konusu Putin olunca başını öne eğmiştir. Şehitlere yüz çevirmiş, İmralı canisine yüz vermiş, Kandil’e yüz sürmüştür. BOP’a yanaşmış, Müslüman katline sıcak bakmıştır” iddialarında bulundu.
”Başbakan Erdoğan’ın karanlık bir isim olarak tarihe geçtiğini” ileri süren Bahçeli, “Başbakan Erdoğan’ın açılışlarında peşmerge ve PKK’lı şarkıcılar onur konuğudur; bizim ise sizler baş tacımızsınız. Başbakan Erdoğan’ın katıldığı açılışlarda valiler, kaymakamlar, TOKİ imkanları ve devletin tüm kaynakları kullanılmaktadır, bizim açılışlarımızda ise sadece fedakarlığımız, doğruya bağlılığımız, azı çok yapma kararlılığımız, tertemiz kalbimiz, pırıl pırıl vicdanımız, aziz milletimizin duası ve hizmet etmeye duyduğumuz derin aşk ana dayanağımızdır” dedi.
‘İKİ KEKLİK BİR KAYADA ÖTÜYOR’
Kendilerinin “iki keklik bir kayada ötüyor” ya da “ayva çiçek açmış yaz mı gelecek” diyerek Balıkesir’e değer katmanın, çehresini değiştirmenin hevesinde olduklarını dile getiren Bahçeli, şunları söyledi:
“Başbakan, PKK’lı sözde sanatçıların zehirli şarkılarıyla Kandil’e selam çakmakta, Barzani’ye sevimlilik yapmaktadır. Biz Türk kültürünü yaşatmak, Başbakan ise idam etmek için çırpınmaktadır. Biz Türk milletiyle gurur duymak, Başbakan ise 36’ya ayrılmış aklı ve ruhuyla kötülemek için didinmektedir. Hamdolsun, büyük Türk milletine mensup olmakla mutluyuz ve övünüyoruz. Biz, Başbakan’ın sözlerinin aksine her yerdeyiz, ülkemin her köşesindeyiz.”
http://www.ntvmsnbc.com/id/25483140/

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: