İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meclis’te Rafayil Zinurov’un «Ermenistan: Binlerce yılın yolu» adlı üç ciltlik eseri tanıtıldı

Ermenistan Millet Meclisinde 17 Ekim’de RF Federal Meclis Federal Konsey üyesi Rafayil Zinurov’un «Ermenistan: Binlerce yılın yolu» üç  ciltlik eserinin tanıtımı gerçekleşti. Yazarı ve yapıtı konuklara Millet Meclisi Başkan yardımcısı Eduard Şarmazanov tanıttı. Şarmazanov, Zinurov’un hukukçu olmakla beraber,  tarihçi maharetiyle ve ayrıntılı bir şekilde Ermeni halkının tarihini kadim zamanlardan günümüze kadar sunduğunu belirtti.

Şarmazanov ″Yazar aslen Başkir olmakla beraber Ermeni halkına yönelik büyük sevgisinden üç  ciltlik «Ermenistan: Binlerce yılın yolu» eseri doğdu″ dedi. Şarmazanov, eserin hazırlanmasında tarihçiler Khoren’li Movses, Koryun, Yeghişe, Kaghankatva’lı Movses’in eserlerinin kullanılmasının önemine dikkat çekti.
Eserin önsözünü yazan Ermenistan Ulusal Bilimler Akademisi Tarih Enstitüsü Direktörü Aşot Melkonyan,  Rafayil Zinurov’un en iyi dostlarından biri olduğunu, nazım olarak yazılan eserin Ermeni halkına sevgi nişanesi olarak armağanı olduğunu kaydetti. Zinurov, Ararat Dağı ve Ermeni halkının eşanlamlı olduğunu kadetti.
Konuklar Rafayil Zinurov’un  Rusya Federasyonunda büyük yankı bulunduğunu, aydınlar, tarihçiler gazeteciler çevresinde tartışıldığını ifade ettile.
News from Armenia – NEWS.am

Yorumlar kapatıldı.