İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aznavour : Türkiye’de Öldürülmem Beni Kahraman Yapar

Ermeni asıllı Fransız şarkıcı Charles Aznavour, “Türkiye’ye gittiğimde öldürülürsem kahraman olurum” dedi. Fransa’nın Aynı zamanda kalabalık bir Türk nüfusuna sahip Montelimar kentinde isminin verildiği kongre salonunun açılışı için gelen şarkıcı ve Ermenistan’ın UNESCO büyükelçisi Charles Aznavour bölgesel gazete Le Dauphine’ye verdiği röportajda Ermenistan ile Türkiye’nin yaklaşmalarından yana olduğunu söyledi. Ermenistan Cumhurbaşkanı ile Paris’te yaptığı görüşmede, Ermenistan’ın kapılarını ‘İslam’ dinini seçen Ermeni diyasporasına da açması gerektiğini söyleyen Aznavour, bir ulusun her dinden insanlardan oluştuğunu ve her vatandaşına iş ve barınacak yer vermesi gerektiğini söylediğini anlattı. Anzavour, 3 yıldan bu yana Ermenistan’dan bu konu hakkında bir haber alamadığını açıkladı.(Ermenistan Hıristiyan halkının ülkeden kaçmasını önleyip onlara iş ve aş verdi de sıra Müslümanlara mı geldi? HYETERT) 

TÜRKİYE İLE YAKINLAŞMADAN YANA
Le Dauphine’ye Türkiye ile Ermenistan’ın yakınlaşmalarından yana olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, bir çok Ermeni’nin buna karşı olduklarını, “Ermeni soykırımının” neredeyse 100. yılına gelindiğini, fakat bundan önemlisi Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınırın açılması olduğunu belirtti. Genç yaşlarda bir kere Türkiye’ye gittiğini söyleyen Charles Aznavour, annesinin doğmuş olduğu ülkeye bir kez daha gitmek istediğini ve Paris’te yaşayan Türk yazar Nedim Gürsel’in kendisine eşlik etmek istediğini belirtti, Türkiye’ye geldiğinde Ermeni sorunu ve Türkiye’nin AB üyeliği konularına değinmek istemediğini belirten Aznavour, Türk halkı ile bir sorunu olmadığını, Ankara’nın Ermeni sorununa bakış açısına karşı olduğunu söyledi.
Türkiye’ye giderken risk alıp almadığı sorusuna “Bu yaşta bana ateş edip öldürürlerse beni kahraman yaparlar” cevabını veren Charles Aznavour “Ermeni meselesi konusunda angaje olmamak alçaklıktır, ben ömrüm boyunca alçaklık yapmadım” cevabını verdi.
EA(AÖ/İD)
DHA
Kaynak : http://www.haber3.com/aznavour-turkiyede-oldurulmem-beni-kahraman-yapar-haberi-2223596h.htm#ixzz2gNQZdQtz

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: