İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Baydemir’in Ermeni aşkı kıtalar aştı

Viyana’da Ermeni cemiyetlerinin onuruna verdiği yemekte konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır burçlarında Ermenilerin ve Ezidilerin alın terlerinin olduğunu öne sürerek bu kişileri Diyarbakır’a davet etti…  Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Ermeni ve Asuri-Süryani cemiyetlerinin önde gelenleri Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir onuruna bir yemek verdi.Yemeğe Avusturya Ermeni Cemiyeti Başkanı Ali Taghian, Asuri-Süryani cemiyetinden Yusuf Güney, Viyana Belediye Meclis Üyesi Süryani Aslan Ergen ile Ermeni cemiyetinin önde gelen isimleri katıldı.(Ermeni cemaati başkanının ismi herhalde yanlış. Gerçi böyle bir haber yazandan da bu beklenir. HYETERT)

***
Viyana’da Ermeni cemiyetlerinin onuruna verdiği yemekte konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Diyarbakır burçlarında Ermenilerin ve Ezidilerin alın terlerinin olduğunu öne sürerek bu kişileri Diyarbakır’a davet etti.
Baydemir’in Ermeni aşkı kıtalar aştı
 Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Ermeni ve Asuri-Süryani cemiyetlerinin önde gelenleri Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir onuruna bir yemek verdi.
Yemeğe Avusturya Ermeni Cemiyeti Başkanı Ali Taghian, Asuri-Süryani cemiyetinden Yusuf Güney, Viyana Belediye Meclis Üyesi Süryani Aslan Ergen ile Ermeni cemiyetinin önde gelen isimleri katıldı.
Ali Taghian, Ortadoğu’nun en büyük kilisesi olan Surp Giragos Ermeni Kilisesi’ni restore ettiği için Viyana’daki tüm Ermeniler adına teşekkür etti. Taghian, sayıları az olmakla birlikte Diyarbakır’da Ermenilere ait bir yer olduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de Diyarbakır’ın, ne kadar Kürtlere aitse o kadar Ermenilere, Süryanilere de ait olduğunu öne sürerek Ermenileri Diyarbakır’a davet etti.
Baydemir, kilisenin bir bölümünü Ermeni kültürü için müzeye dönüştürdüklerini belirterek, Diyarbakır burçlarında Kürtlerin, Ermenilerin, Süryanilerin, Ezidilerin emeği ve alın teri bulunduğunu iddia etti.
Ali Taghian ve Yusuf Güney de müze açılışına mutlaka gelmek istediklerini söyledi.
Hatırlanacağı üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Surp Giragos Ermeni Kilisesi’ni restorasyonu için belediyenin bütçesinden bir milyon TL harcamıştı.(Habip Özcan-İLKHA)

Yorumlar kapatıldı.