İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ermenistan’dan Türkiye’ye: Karışma

Ermenistan Millet Meclisi Başkanı Yardımcısı Eduard Şarmazanov, Türkiye’nin, Dağlık Karabağ sorununun çözüm sürecine karışmaması gerektiğini söyledi… Şarmazanov, Bakan Davutoğlu’nun “Türkiye’nin her zaman Azerbaycan’a destek olduğu ve olacağına ve Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümüne katkıda bulunmaya hazır olduğu” şeklindeki sözleri üzerine, “Eğer Türkiye Karabağ-Azerbaycan sorununun acilen çözümüyle gerçekten ilgileniyorsa, sadece basit bir adım atmalı; çözüm sürecine karışmamalı ve müdahale etmemeli.” ifadelerini kullandı.

***
Ermenistan Millet Meclisi Başkanı Yardımcısı Eduard Şarmazanov, Türkiye’nin, Dağlık Karabağ sorununun çözüm sürecine karışmaması gerektiğini söyledi.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun bugün Azerbaycan’lı mevkidaşı Elmar Memedyarov’la düzenlediği ortak basın toplantısındaki bazı açıklamalarını değerlendiren Şarmazanov, açıklamalara tepki gösterdi.
Şarmazanov, Bakan Davutoğlu’nun “Türkiye’nin her zaman Azerbaycan’a destek olduğu ve olacağına ve Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümüne katkıda bulunmaya hazır olduğu” şeklindeki sözleri üzerine, “Eğer Türkiye Karabağ-Azerbaycan sorununun acilen çözümüyle gerçekten ilgileniyorsa, sadece basit bir adım atmalı; çözüm sürecine karışmamalı ve müdahale etmemeli.” ifadelerini kullandı.
Ermeni parlamenter, Davutoğlu’nun açıklamalarının Türkiye’nin bir kez daha Karabağ-Azerbaycan sorununda adil olmadığını ve Azerbaycan’dan yana bir tavır içerisinde olduğunu gösterdiği kaydetti.

Yorumlar kapatıldı.