İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

«Surp Haç 2013» Festivali vesilesiyle tüm dünyadan Ermeni hacılar Kırım’ı ziyaret ediyor

Dünyanın tüm köşelerinden Kırım Surp Haç Kilisesine hac ziyareti 4 Temmuz’da başlıyor. Etkinliğe Ermenistan, Rusya, Fransa ve diğer ülkelerden hacılar katılacak… Etkinliğin zirvesi 7 Temmuz’da Rab İsa Mesih’in suret değiştirmesi Vardavar yortusuna denk gelmekte. Bu çerçevede kilise ayini öngörülmekte.

***
Dünyanın tüm köşelerinden Kırım Surp Haç Kilisesine hac ziyareti 4 Temmuz’da başlıyor. Etkinliğe Ermenistan, Rusya, Fransa ve diğer ülkelerden hacılar katılacak.

Hac organizatörlerinin «Reeana» portalına verdikleri bilgiye göre; 3 günlük hac programı;  Ermeni sanatı festivali ve geniş ölçekli kültürel etkinlikler ve aydılatıcı programlar içermekte.

Farklı yaş guruplarından hacılar için gezi programları, tematik akşam etkinlikleri, film gösterimleri  hatta çocuk-gençler için disko etkinlikler programda yer almakta.

«Sp. Haç 2013» Festivali yarışma programı; vokal sanatlar, müzik-enstruman sanatı, koreografik sanatlar ve hitabeti de içermekte. Festival çerçevesinde resimler, yıllıklar, uygulamalı sanat ustalarının elişi çalışmaları, geleneksel el sanatı örnekleri sergi-satışı, «Mucizeler Patikası» çeçevesinde ulusal mutfak ürünleri gösterimi gerçekleştirilecek.

Etkinliğin zirvesi 7 Temmuz’da Rab İsa Mesih’in suret değiştirmesi Vardavar yortusuna denk gelmekte. Bu çerçevede kilise ayini öngörülmekte.

Bu yıl hac ziyareti festival, Ukrayna Ermeni Apostolik Kilisesi desteğinde «Armeno Tour» Ajansı tarafından Kırım Ermeni Toplumu desteğinde gerçekleştirilmekte.

http://news.am/tur/news/161127.html

Yorumlar kapatıldı.