İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Duran insanlar yönünü Gezi Parkına çevirdi

İdris Emen
Polisin Gezi Parkı’na müdahalesinin sonrasında performans sanatçısı Erdem Gündüz, dün akşam hareket etmeden ve konuşmadan yönü Atatürk Kültür Merkezine çevirerek ayakta durma eylemi başlatarak sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Gündüz’ün başlattığı ilginç eylem devam ederken Taksim meydanındaki eylemcilerden bir kısmı yönünü Atatürk Kültür Merkezi yerine Gezi Parkına çevirdi. Bütün gün devam eden duran adam eylemine katılan bir grup eylemci Gezi Parkını unutturmamak için bu gün saat 21:00 civarlarında yönünü Gezi Parkına çevirerek Hükümetin Gezi Parkı üzerinde uyguladığı politikayı protesto etti.

Dün akşam Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için bir araya gelen duran adam eylemcileri yönünü Gezi Parkına çevirdi
Haber: İDRİS EMEN / Arşivi
İSTANBUL – Polisin Gezi Parkı’na müdahalesinin sonrasında performans sanatçısı Erdem Gündüz, dün akşam hareket etmeden ve konuşmadan yönü Atatürk Kültür Merkezine çevirerek ayakta durma eylemi başlatarak sosyal medyanın gündemine oturmuştu.
Gündüz’ün başlattığı ilginç eylem devam ederken Taksim meydanındaki eylemcilerden bir kısmı yönünü Atatürk Kültür Merkezi yerine Gezi Parkına çevirdi. Bütün gün devam eden duran adam eylemine katılan bir grup eylemci Gezi Parkını unutturmamak için bu gün saat 21:00 civarlarında yönünü Gezi Parkına çevirerek hükümetin Gezi Parkı üzerinde uyguladığı politikayı protesto etti. Duran adamların yönünü Gezi Parkına çevirmesine anlam veremeyen Gezi Parkı girişindeki polisler de protestocuları merakla izledi.
POLİS DE DURUYOR
Duran adam eylemlerine katılan insanların bir kısmı kitap okurken bir kısmı da Gezi Parkı ve AKM’ye yönünü çevirerek sessizce protesto eylemine devam ediyor. Zaman zaman turistlerinde destek verdiği eylemin bir diğer ilginç ayrıntısı da polisin AKM önünde yüzü eylemcilere dönük durması oldu.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: