İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hayali Soykırımın Son Hayatta Kalanına Ödül

TurkishNY.com – Asılsız Ermeni iddialarına dayanan hayali Ermeni soykırımının sözde hayatta kalan isimleri, Massachusetts Valisi Deval Patrick tarafından yayınlanan bildirgelerle hatırlanıyorlar. Armenian Weekly’nin haberine göre Vali Deval Patrick, Merrimack Valley’de yaşayan ve sözde Ermeni soykırımından hayatta kalan son kişi olduğu iddia edilen Nellie Nazarian’ı özel bir bildirgeyle onurlandırdı.

Greater Boston Anma Komitesi üyesi Jirair Hovsepian, söz konusu bildirgeleri valinin dağıtmasının hoş olacağını fakat bunun önüne geçen durumlar yüzünden valinin adına bildirgeleri kendilerinin sunduklarını belirtti.
Hovsepian’ın elindeki bildirgeyle ziyaret ettiği 101 yaşındaki Nellie Nazarian’ın, torunu Debbie Nazarian ile paylaştığı Haverhill’deki evindeki törene Temsilciler Brian Dempsey (Demokrat – Haverhill) ve Linda Campbell (Demokrat – Methuen/Haverhill) de katıldılar.

Törende Hye Pointe’deki Ermeni Kilisesi’nin papazı Dr. Vart Gyozalian tarafından da dua edildi.
Hovsepian, söz konusu bildirgeleri sunmak için olabildiğince çok “sağ kalan kişiyi” ziyaret etmeyi arzu ettiklerini belirtti.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: