İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atina’dan soykırımı küçümseme cezası

Yunanistan’da parlamentoya sunulan bir yasa tasarısında ülkede tanınan soykırımları küçümseyen ve aşağılayanlara hapis ve para cezaları verilmesi öngörüldü… Hatırlanacağı gibi Yunanistan meclisi 1994 yılında Pontuslu Rum, 1996 yılında Ermeni, 1998 yılında da Küçük Asya Helenizmi soykırımlarını tanımıştı. (Bak sen bizim aslanlar yine kızacak. Fransızların özgürlüğünü kurtardılar, şimdi Yunanlıların özgürlüğünü korumasalar ayıp olur(!)   HYETERT)

***
Yunanistan’da parlamentoya sunulan bir yasa tasarısında ülkede tanınan soykırımları küçümseyen ve aşağılayanlara hapis ve para cezaları verilmesi öngörüldü.
Hürriyet günlük gazetesinde yer alan habere göre; Irkçılığa karşı mücadele kapsamında hazırlanan bir tasarıya iktidarın büyük ortağı, Andonis Samaras liderliğindeki Yeni Demokrasi tarafından eklenen bir maddeyle, Yunan parlamentosu tarafından tanınmış soykırımların ciddiyetini küçümseyenlere ve aşağılayanlara 3-36 ay arasında hapis ve 5-20 bin Euro arasında para cezası öngörülüyor. Yunan parlamentosu bugüne kadar Ermeni, Pontuslu Rum ve Küçük Asya Helenizmi “soykırımlarını” tanıdı. Bu cezaların meclisin tanıdığı soykırımlara karşı uluorta şifahi, yazılı veya elektronik medyada küçümseyici ya da aşağılayıcı ifadeler kullananlara uygulanacağı belirtildi.
Hatırlanacağı gibi Yunanistan meclisi 1994 yılında Pontuslu Rum, 1996 yılında Ermeni, 1998 yılında da Küçük Asya Helenizmi soykırımlarını tanımıştı.
Ermenihaber.am

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: