İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Gazeteci Hasan Cemal’den Ermeni Yalanlarını Savunan Kitap

TurkishNY.com – Jön Türk Partisi lideri Cemal Paşa’nın torunu Hasan Cemal, 15 Nisan tarihinde New Jersey, Tenafly’deki St. Thomas Ermeni Kilisesi’nde, Ermeni yalanlarını savunan “1915: Ermeni Soykırımı” isimli yeni kitabını tanıtacak. Armenpress’in Armenian Weekly’den alıntıladığı habere göre bir gazeteci, akademisyen ve yazar olan Hasan Cemal, Ulusal Ödül Resmi Yemeği (National Award Banquet) ile takdim edilecek.

Sözde Ermeni soykırımına ilişkin gerçekleri sunduğu iddia edilen asılsız iddialarla dolu kitapta, Ermeni yalanlarının savunulmasının yanı sıra, bir zamanlar “Ermeni soykırımını” inkar eden fakat sonrasında sadece sözde soykırımı kabul etmekle kalmayıp, “bulgularına” dair bir kitap piyasaya süren Cemal’in kişisel değişiminden de bahsediliyor.
Kitapta ayrıca sözde Ermeni soykırımının arkasındaki beyin olarak nitelendirilen Cemal’in büyükbabası Cemal Paşa’nın 1919 yılındaki kişisel anılarından alıntılanan bölümlere de yer veriliyor.
Beş yıl önce, sözde Ermeni soykırımı adına yapılmış Erivan’daki “Ermeni Soykırımı Anıtını” ziyaret etmiş olan Cemal, ayrıca kitabındaki iddiaları daha da ileriye taşıyarak, sözde Ermeni soykırımını inkar etmenin “insanlığa karşı işlenen bu suça” katılmak anlamına geldiğini söylüyor.
http://www.turkishny.com/headline-news/2-headline-news/117322-turk-gazeteci-hasan-cemalden-ermeni-yalanlarini-savunan-kitap#.UUjL4xwqySo

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: