İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

27 Nisan’da Ermeni Yalanlarına Son Mitingi Düzenlenecek

TADF’ye üye derneklerden Genç Türkler Derneği (Young Turks) tarafından “Ermeni Yalanlarına Son ve Şehit Diplomatlarımızı Anma ” mitingi düzenlenecek. New York’ta bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan miting 27 Nisan 2013, Cumartesi günü 13:00 – 16:00 saatleri arasında New York şehrinin dünyaca ünlü meydanı Times Square’de, 42’nci sokak ve 7’nci cadde arasındaki alanda gerçekleştirilecek.

Mitinge, TADF ve bağlı derneklerden TASFO, NY Azerbaycan Derneği ve Amerika Azerbaycan Derneği, ayrıca Amerika Şehit ve Gazi Yakınları Derneği, TAUDA ve Türk – Azerbeycan Kardeşlik Grubu da destek verecek.
Miting dolayısı ile Genç Türkler Derneği tarafından yayınlanan Başkan Tulga Tekman imzalı mesaj şöyle:
ABD’deki Türk toplumumuzun birlik ve beraberlik içinde Ermeni yalan ve iftiralarına hayır diyerek, ulusal davasına sahip çıkması gerekmektedir. Gerçekleri tüm dünya kamuoyunun bilmesi şarttır. 27 Nisan günü; Şanlı Türk bayrağımız altında toplanıp, tek yürek ve tek yumruk olarak beraberce hareket etme günüdür. Tek ses olup, haklı davamızı dosta ve düşmana haykırma günüdür. Ermeni ve Rum lobilerinin tüm engellemelerine karşı, uzun uğraşlardan sonra New York Polis Teşkilatı’ndan miting iznimizi almamız haklı mücadelemizin büyük bir kazanımıdır.
Son yıllarda davamıza daha iyi organize olup sahip çıkmamız ve Amerikan medyası ve kamuoyuna haklılığımızı ispat etme çabalarımızın sonuç vermeye başladığının görülmesi üzerine, örnek olarak Hocalı Katliamı’nın tanınması için bir ay gibi kısa bir sürede Başkan Obama’ya 130 Binin üzerinde imza gönderilmesi, 2015 öncesi Ermeni lobisinde paniğe yol açmış ve daha da saldırganlaştırmıştır. Sözde soykırım masalından yola çıkarak, önce ” Kırmızı Köpek Havlıyor ” oyunu ve şimdi de “Genex” filmiyle nefret propagandalarını arttırmışlardır. Bizler de, Young Turks Derneği olarak, iki yıllık bir planlama yaparak, mitingler, konferanslar, seminerler, sergiler, belgesel film gösterimleri ve tiyatro oyunu ile Türk tarafı olarak yanıt vereceğiz.
Hocalı Katliamı’nı protesto mitinglerinde, nasıl Azerbaycanlı kardeşlerimizle omuz omuza beraberce haykırdıysak, haklı davamızı savunacağımız “Ermeni Yalanlarına Son” mitingimizde de başta Azerbaycanlı, Türkistanlı, Uygur, Özbekistanlı, Türkmenistanlı, Ahıskalı, Boşnak, Kırımlı, Çeçen ve Karaçay Türklerinin de vereceği destek ve katılım gücümüze güç katacaktır.
Ermenilerin tarih boyunca Türklere, Azerilere ve genelde Müslümanlara yaptığı soykırımı, katliamları ve insanlık dışı zulmü en ince ayrıntısına kadar Amerikan kamuoyuna göstereceğiz. Ayrıca Ermeni terör örgütü Asala tarafından katledilen diplomatlarımızı ve yakınlarını saygıyla hatırlayıp, rahmetle anacağız. Din görevlisi büyüğümüz tarafından şehitlerimizin ruhlarına fatiha okunacaktır.
Her sene olduğu gibi, bu seneki mitingimize de aralarında eski Amerika başkan danışmanlarının da bulunduğu, tarihçi – araştırmacı – yazar bir çok Amerikalı profesörde konuşmacı olarak katılacaktır. Ayrıca Türk Dostluk grubunda bulunan Kongre ve Senato üyelerine de davetiyelerimizi gönderdik ve katılımlarını sağlamaya çalışıyoruz.
Çok renkli ve anlamlı bir çok flama ve poster, Amerika’nın en önemli meydanı olan Times Square’de açılacaktır. Bu yolla vermek istediğimiz mesaj oradan geçen binlerce kişi tarafından görülecektir.
Bu sene katılımın daha yüksek olması amacıyla, New York’un dışından mitinge katılmak isteyenler için New Jersey, Connecticut, Pennsylvania ve Washington, DC.’den otobüsler kaldırılacaktır. Bu bölgelerde yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın, düzenleme komitesindeki arkadaşları telefonla arayıp isimlerini listelere yazdırmaları rica olunur. Mitinge katılacak herkese bedava t-shirt dağıtılacaktır.
Gelin birlik olalım, gelin Ermeni yalanlarına hayır diyelim, gelin Şehitlerimizi hep beraber analım. Herşey daha güzel bir toplum için, herşey daha güçlü bir Türkiye için. Şehidine sahip çıkmak, Vatanına sahip çıkmaktır.
Tulga Tekman
Young Turks – Genç Türkler Derneği Başkanı
Young Turks Miting Düzenleme komitesi :
Tulga Tekman : 203-212-2892
Cenk Coktosun : 347-884-4500
Fatih Ozonur : 914-774-6325
Kenan Fatih Çınar : 203-747-0666
Yusuf Öner : 718-633-6332
TADF Ersoy Özdamar : 212-682-7688
Yer: Times Square, 42’nci sokak ve 7’nci cadde arası, New York, NY
Tarih: 27 Nisan 2013, Cumartesi günü
Saat: 13:00 – 16:00
http://www.turkishny.com/new-york/60-new-york/117253-27-nisanda-ermeni-yalanlarina-son-mitingi-duzenlenecek#.UUd37RwqySo

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: